Katarzyna Gajdosz-Krzak

Przewodnicząca dostała żółtą kartkę od radnych

Bożena Jawor nie chce komentować decyzji radnych PO, którzy złożyli wniosek o jej odwołanie z funkcji przewodniczącej rady Fot. Stanisław Śmierciak Bożena Jawor nie chce komentować decyzji radnych PO, którzy złożyli wniosek o jej odwołanie z funkcji przewodniczącej rady
Katarzyna Gajdosz-Krzak

Radni PO chcą odwołać Bożenę Jawor z funkcji przewodniczącej, bo zdjęła uchwałę o honorowym obywatelstwie dla Jerzego Leśniaka.

Grupa siedmiu radnych Platformy Obywatelskiej chce odwołania Bożeny Jawor z Klubu Prawa i Sprawiedliwości z funkcji przewodniczącej Rady Miasta, bo nie daje im dojść do głosu podczas sesji oraz, jak twierdzą, łamie ustawę o samorządzie.

- Kiedy omawialiśmy na sesji sprawę zbyciu udziałów spółki Sądeckie Wodociągi, przewodnicząca nie pozwoliła mi się wypowiedzieć, tylko ucięła dyskusję, od razu przechodząc do głosowania. To tylko jeden z przykładów - mówi radny Grzegorz Fecko. Dodaje, że podpisując wniosek o odwołanie Bożeny Jawor z funkcji, daje jej żółtą kartkę. - Czerwoną może dostać tylko od kolegów z PiS, bo to oni mają większość.

- Decyzja, że wystąpimy z takim wnioskiem zapadła po ostatniej sesji - przyznaje radny Mieczysław Kaczwiński.

Podczas wspomnianej sesji radni głosowali nad projektem uchwały, dotyczącym sprzedaży udziałów w spółce Sądeckie Wodociągi.

- Przewodnicząca, zresztą nie pierwszy raz, odebrała mi prawo głosu w dyskusji, zamykając ją - skarży się radny Grzegorz Fecko.

W dalszej części tekstu dowiesz się, co o zachowaniu przewodniczącej sądzą inni uczestnicy obrad oraz jak ona sama skomentowała wniosek o odwołanie. 

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Katarzyna Gajdosz-Krzak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.