Paweł Michalczyk

Przyborów. Mieszkańcy mają obawy i na razie mówią „stop” hodowli indyków

Mieszkańcy Przyborowa obawiają się negatywnych skutków hodowli indyków, która planowana jest w ich miejscowości. Przedstawiciele inwestora przekonują, Fot. Paweł Michalczyk Mieszkańcy Przyborowa obawiają się negatywnych skutków hodowli indyków, która planowana jest w ich miejscowości. Przedstawiciele inwestora przekonują, że ludzie nie mają się czego bać
Paweł Michalczyk

Ponad trzystu mieszkańców Przyborowa podpisało się już pod protestem przeciwko planowanej budowie hodowli indyków we wsi. Boją się odoru oraz spadku wartości działek. Inwestor planuje urządzenie fermy na obszarze 10 hektarów, na których zamierza wybudować pięć budynków hodowlanych.

Do Urzędu Gminy w Borzęcinie trafił wniosek przedsiębiorcy z Brzeska o wydanie decyzji środowiskowej na wzniesienie budynków, w których prowadzona byłaby hodowla indyków. Procedurę rozpoczęto 21 sierpnia.

Z lektury dokumentów wynika, że w Przyborowie hodowanych byłoby ponad 8 tysięcy indyków, przede wszystkim dla jaj. Sprecyzowano, że cykl hodowlany trwałby 52 tygodnie, po których hale byłyby opróżniane na 6 tygodni, aby przeprowadzić w nich dezynfekcję. Cztery razy do roku z terenu zakładu miałyby być wywożone nieczystości.

Mieszkańcy protestują

Inwestycja zaplanowana została na 21 działkach o łącznej powierzchni około 10 ha. Zgodnie z procedurą, do osób sąsiadujących z planowaną inwestycją trafiły pisma z prośbą o odniesienie się do tematu.

Czytaj więcej:

  • Ludzie są mocno zaniepokojeni skalą planowanego zamierzenia i perspektywą pojawienia się w Przyborowie uciążliwego sąsiedztwa
  • Inwestor uspokaja
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.