Bogusław Kwiecień

Pseudografficiarze niszczą odnowione elewacje kamienic i wciąż wielu z nich jest bezkarnych

Często kilka dni po zamalowaniu starych malunków i napisów w tych samych miejscach pojawiają się nowe, jak przy ul. Bema Fot. Bogusław Kwiecień Często kilka dni po zamalowaniu starych malunków i napisów w tych samych miejscach pojawiają się nowe, jak przy ul. Bema
Bogusław Kwiecień

Mieszkańcy ulic Kusocińskiego, Bema i Wróblewskiego na os. Chemików w Oświęcimiu alarmują o ponownym nasileniu się działań pseudografficiarzy. Policja i straż miejska twierdzą, że chcąc skutecznie zwalczać tego rodzaju akty wandalizmu, potrzebne jest wsparcie samych lokatorów.

Na jednym z budynków na ul. Kusocińskiego szpecące malunki pojawiły się ledwie dwa tygodnie po odnowieniu jego elewacji. Niedługo z ładnego wyglądu swojego domu cieszyła się także wspólnota przy ul. Bema 21.

Koszty spadają na wspólnoty

Okazuje się, że to niekończący się problem. Oburza mieszkańców, tym bardziej że wspólnoty mieszkaniowe i Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu wydają po kilkadziesiąt tysięcy złotych na odnowienie elewacji swoich budynków.

Po kolejnych bazgrołach pseudografficiarzy muszą szukać dodatkowych pieniędzy, by je zamalować. - Nasz blok był często miejscem takich chuligańskich wybryków, ale liczyliśmy, że może po odnowieniu elewacji - tuż przed wakacjami - będzie wreszcie spokój. Nic z tego, we wrześniu znów pojawiły się te bazgroły i to od głównej ulicy -denerwuje się Zbigniew Wójcik, mieszkaniec os. Chemików, gdzie najczęściej działają chuligani. Problem dotyczy jednak również os. Zasole czy Starego Miasta. Napisy i malunki często związane są z oświęcimskimi klubami sportowymi Unią i Sołą. Mieszkańcy na os. Chemików mówią, że w ten sposób oba kluby na pewno nie zyskują ich sympatii.

Czytaj więcej:

  • W pierwszym rzędzie usuwane są wulgaryzmy i napisy rasistowskie. A co z resztą?
  • Mieszkańcy, przedstawiciele wspólnot i zarządcy uważają, że policja i straż miejska powinny bardziej zdecydowanie zwalczać tego rodzaju wandalizm.
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.