Pustelnia w Małopolsce

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Pustelnia w Małopolsce

Materiał informacyjny

Pustelnia bł. Salomei i Grodzisko, to mało znane atrakcje Ojcowskiego Parku Narodowego. Pustelnia znajduje się na szczycie skały Długa. Legenda głosi, że błogosławiona Salomea żyła w niej przez 8 lat.

Macie ochotę zebrać myśli, odpocząć od zgiełku miasta? Odwiedźcie mało znaną atrakcję Ojcowskiego Parku Narodowego, pustelnię bł. Salomei w Grodzisku. Pustelnia znajduje się na szczycie skały Długa. Jest to część kompleksu religijnego na wierzchowinie w którego skład wchodzą: pustelnia, Kościół Najświętszej Marii Panny w Grodzisku oraz groty modlitewne. Pustelnia jest murowana z kamienia, niewielka i bardzo prosta w formie, jednak przepych i bogactwo dekoracji jej wnętrza zaskakuje. Miejsce zaskakuje także rzymskimi klimatami. Tuż za kościołem znajduje się obelisk dźwigany przez słonia. Ufundowano go w 1687 roku – na cześć wygranej przez Jana III Sobieskiego bitwy pod Wiedniem. Pomnik wzorowany był na podobnym obelisku znajdującym się w Rzymie w okolicy bazyliki Santa Maria Sopra Minerva.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.