Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Radna z Piwnicznej-Zdroju obroniła prawo do krytyki

Czytaj dalej
Fot. Alicja Fałek
Alicja Fałek

Radna z Piwnicznej-Zdroju obroniła prawo do krytyki

Alicja Fałek

Radna Kazimiera Sikorska nie naruszyła dóbr osobistych burmistrza Piwnicznej i jego zastępcy. Krakowski Sąd Apelacyjny wydał w tej sprawie prawomocny wyrok.

Kazimiera Sikorska nie kryje radości z wyroku sądu apelacyjnego.

- Cieszę się, że już po wszystkim. W trakcie trwania procesu bałam się zabierać głos na sesjach i zadawać pytania, żeby znów nie zostać posądzoną o naruszenie dóbr osobistych - przyznaje radna z Piwnicznej-Zdroju. - Wszystkie kierowałam pisemnie i nawet bez wyroku sądu byłam przekonana, że mam prawo zadawać pytania oraz poddawać w wątpliwość słuszność podejmowanych przez władzę decyzji.

Radna Sikorska właśnie za krytykę, której dopuściła się w styczniu 2016 r. na łamach miesięcznika „Znad Popradu” została pozwana przez Zbigniewa Janeczka, burmistrza Piwnicznej oraz jego zastępcę Mariusza Lisa. W artykule zatytułowanym „Zaszczyt nakłada ciężar” wytknęła władzy podejmowanie decyzji w „zaciszu gabinetu” odwołując się do decyzji o wyremontowaniu drogi m.in. w Majerzu. Skrytykowała sposób, w jaki przekazano drewno z gminnego lasu. Odniosła się do wysokich kosztów dożynek, które nie były planowane w budżecie oraz zatrudnienia nowej kancelarii prawniczej. Miała też zastrzeżenia do dodatkowych kosztów budowy hali sportowej oraz ogromnych wydatków na imprezę z okazji jej otwarcia.

Burmistrzowie uznali, że radna przekroczyła dopuszczalną granicę krytyki władzy. W pozwie o naruszenie dóbr osobistych podnosili, że opublikowała artykuł z niesprawdzonymi informacjami. Dowodzili, że przedstawiła ich w negatywnym świetle, czym naraziła obu na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia funkcji burmistrza i wiceburmistrza. Domagali się przeprosin i po 20 tys. zł zadośćuczynienia na konto OSP w Głębokiem.

Czytaj więcej i sprawdź, jak sądy uargumentowały swoje decyzje w tej sprawie. 

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.