Jakub Keller

Radzą seniorom. Stawiają głównie na aktywizację

Emilia Malinowska (z prawej) i Joanna Parzyszek (z lewej) przez cztery godziny czekały wczoraj w siedzibie grudziądzkiego PCK na pytania od seniorów Fot. Jakub Keller Emilia Malinowska (z prawej) i Joanna Parzyszek (z lewej) przez cztery godziny czekały wczoraj w siedzibie grudziądzkiego PCK na pytania od seniorów.
Jakub Keller

We wtorek w siedzibie grudziądzkiego PCK osoby starsze i ich opiekunowie po raz pierwszy mogli skorzystać z porad pracowników Regionalnego Centrum Informacji Senioralnej.

- Przyszło kilka osób. Seniorzy pytali głównie o formy wsparcia oraz o system teleopieki - mówi Emilia Malinowska z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, przy którym utworzone zostało Regionalne Centrum Informacji Senioralnej.

Przypomnijmy, że wspomniane RCIS ma pięć mobilnych punktów informacyjnych. Oprócz Grudziądza zostały utworzone w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Włocławku i Toruniu.

Opowiadają o kulturze, sporcie oraz medycynie

W Grudziądzu pracownicy RCIS dla seniorów dostępni będą w każdy wtorek w godz. 9-13 w siedzibie grudziądzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przy ulicy Dąbrowskiego 11. Cykl dyżurów będzie trwał do grudnia przyszłego roku.

Warto podkreślić, że punkty informacyjne to nie wszystko co RCIS przygotowuje dla osób w podeszłym wieku. Więcej - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.