Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Janusz Bobrek

Nowy Sącz. Czy nauczyciel znęcał się nad niepełnosprawnym uczniem?

Nowy Sącz. Czy nauczyciel znęcał się nad niepełnosprawnym uczniem? Fot. Janusz Bobrek
Janusz Bobrek

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu miało przed świętami wielkanocnymi dojść do pobicia ucznia przez nauczyciela. Dyrektor szkoły Grzegorz Rams do wyjaśnienia zajścia nie chce komentować zajścia. Sprawa trafiła do kuratorium i prokuratury.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec marca tego roku. Co takiego wydarzyło się w szkole specjalnej przy ul. Broniewskiego 1, trudno to ustalić, bo nikt nie chce udzielić szerszych informacji.

Dyrektor oświaty i kuratorium
- Nie mogę potwierdzić, że doszło do pobicia. Dyrektor nas natychmiast zawiadomił o sprawie ewentualnego pobicia - tak temat ujmuje Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza.
Jednak problem został bardzo poważnie potraktowany. Nazajutrz dyrektor szkoły zgłosił sprawę do kuratorium i na policję.
Zdaniem szefa sądeckiej oświaty nauczyciel sam zrezygnował z pracy w szkole.

- Zastanawialiśmy się, co zrobić z nauczycielem, bo chcieliśmy go odsunąć od zajęć, ale on sam się zreflektował i poprosił o rozwiązanie z nim stosunku pracy. Jeśli doszło do pobicia, to nauczyciel poniesie konsekwencje - dodaje.
Małopolskie Kuratorium Oświaty, które w ostatnim czasie miało sporo pracy przy nowosądeckim przedszkolu „Mali Odkrywcy” - wnosząc o jego zamknięcie, informuje, że nie może nam udzielić żadnych innych informacji o zajściu w szkole specjalnej, ze względu na dobro toczącego się postępowania.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jakie kroki w sprawie zamierza podjąć policja?
 • dla kogo przeznaczony jest ośrodek?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.