Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Trzy Korony, Janosik i św. Kinga. Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

Czytaj dalej
Marek Długopolski

Trzy Korony, Janosik i św. Kinga. Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

Marek Długopolski

„Kto raz te miejsca poznał (…), ten będzie miał ich obraz na zawsze w pamięci wyryty” – tak Jan Nepomucen Rostworowski pięknie pisał niegdyś o obecnych Trzech Koronach. I od tego momentu, a minęły już blisko dwa stulecia, ich charakterystyczny obraz „wyrył” się w pamięci milionów turystów.

Janosik i latający mnich

To tutaj Janosik jednym wielkim susem pokonał rwący Dunajec, brat Cyprian przeszedł do legendy jako jeden z pierwszych lotników, a na Zamku Pienińskim schronienia szukała św. Kinga. A przecież nie tak daleko od niego są jeszcze dwie inne malownicze warownie. Wronin strzegł niegdyś południowej granicy Polski, Dunajec zaś północnej granicy Węgier. Dzisiaj obydwa panują nad tym samym… Jeziorem Czorsztyńskim.

Nic więc dziwnego, że Małopolska Organizacja Turystyczna tę właśnie uroczą i pełną tajemnic krainę wybrała na inaugurację Letniego Sezonu Turystycznego. Odbędzie się ona 1 maja w ramach Pienińskiej Majówki w Krościenku nad Dunajcem.

– To jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym regionie. Tutaj, na malowniczym styku Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego, jest wszystko, co tak kochamy. Nieskażona przyroda, wspaniałe góry, barwne legendy, malownicze szlaki, emocjonujący spływ tratwami, a do tego imponujący przełom Dunajca – mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, a zarazem prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Czytaj więcej:

 • Turyści, którzy odwiedzą 1 maja Krościenko, nie ominą zapewne stoisk ze specjałami miejscowej kuchni.
 • Warto wypatrywać miejsca, w którym zatrzyma się Camper Małopolski
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Długopolski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.