Remont goni remont. Nowe utrudnienia w Krakowie

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas / Polska Press
Bartosz Dybała

Remont goni remont. Nowe utrudnienia w Krakowie

Bartosz Dybała

Choć nie można mówić o paraliżu, to nie da się ukryć, że kumulacja remontów nieco daje się we znaki mieszkańcom. Dziś zaczęły się kolejne, m.in. ulicy Stefana Batorego.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej oraz kierowców to trudne wakacje. Trwa przebudowa ulicy Basztowej oraz remont tunelu pod rondem Grunwaldzkim, a ulica Grzegórzecka jest zamknięta dla tramwajów z powodu dużej, kolejowej inwestycji, czyli modernizacji linii E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy - Kraków Rudzice. A to nie koniec „atrakcji”, jakie w najbliższym czasie zaplanowali urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Utrudnienia czekają m.in. na mieszkańców dzielnicy VIII Dębniki. Od soboty trwa przebudowa fragmentu ulicy Mochnaniec (od skrzyżowania z ul. Obrońców Helu do skrzyżowania z ul. Bunscha). Ma się zakończyć 10 sierpnia. Do tego czasu droga będzie zamknięta, dlatego autobusy komunikacji miejskiej zostały skierowane na objazdy. Te na linii 116 jeżdżą od Czerwonych Maków P+R ulicami Bunscha oraz Babińskiego do przystanku „Skotniki”, gdzie linia wraca na stałą trasę do przystanku Kozienicka. Nieczynne są przystanki: „Mochnaniec”, „Skotniki Szkoła” i „Brücknera”. Przystanek „Skotniki” w kierunku Kozienickiej jest zlokalizowany na ul. Babińskiego, zaś w kierunku Czerwonych Maków P+R funkcjonuje dwukrotnie: na ul. Kozienickiej (w stałej lokalizacji) i na ul. Babińskiego. Na trasie objazdowej autobusy zatrzymują się na istniejących przystankach. Z kolei autobusy linii 203 jeżdżą od Czerwonych Maków P+R ulicami Bunscha, Babińskiego i Skotnicką do przystanku „Skotniki Szkoła”, gdzie linia wraca na stałą trasę do Borku Fałęckiego i Tyńca Kamieniołom.

Urzędnicy zapowiadali, że dla pozostałych kierowców droga zostanie zamknięta dzisiaj.

Rozpoczął się również remont ulicy Stefana Batorego. Droga będzie remontowana na fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Karmelicką i ul. Jana III Sobieskiego. Ulica będzie miejscami zwężona, a po jednej stronie obowiązywał zakaz parkowania. To pierwszy etap, który potrwa do końca sierpnia. Następnie drogowcy przeniosą się na kolejny odcinek, pomiędzy ul. Jana III Sobieskiego, a ul. Łobzowską. Na dzisiaj zapowiedziano również początek remontu ulicy Malborskiej na odcinku od ul. Kamieńskiego do numeru 147. Prace potrwają tam do ostatniego tygodnia sierpnia. W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się remontem chodników. Z tego powodu mogą zostać częściowo zawężone, podobnie jak sama ulica. Później robotnicy zajmą się układaniem nowej nawierzchni. Będą to robić w godzinach, kiedy ruch samochodów jest mniejszy.

Rozpoczęły się też przygotowania do przebudowy wiaduktu nad ulicą Grzegórzecką. W związku z pracami największe utrudnienia mają potrwać do 29 września. Droga cały czas ma być przejezdna - do dyspozycji kierowców pozostaną po dwa pasy w każdym kierunku. Do ostatniego tygodnia sierpnia potrwa z kolei odnawianie części tunelu pod rondem Grunwaldzkim, w stronę ronda Matecznego. Największe utrudnienia powoduje jednak przebudowa Basztowej, w związku z którą zamknięty jest węzeł Dworzec Główny. Pierwszy etap prac ma potrwać do końca sierpnia.
Mówimy po krakosku - odc. 14. Czy jest "biber"?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

Bartosz Dybała

Dziennikarz "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". Laureat konkursu Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii dziennikarstwo interwencyjne. Zajmuję się tematyką kryminalną, czasami medyczną oraz kwestiami związanymi z zabudową Krakowa.

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Luck

Bo jak sie wiesniaczki nazjezdzaja swoimi gratatmi to nie bedzie kolorowo ;)

Reader

Możemy narzekać, że mnóstwo utrudnień, że spowolniony ruch, że uniemożliwiony (lub ograniczony) dojazd itp., ale fajnie, że jednak coś robią. Wiele jeszcze należy poprawić i zmodernizować, ale korzyści wynikające z obecnie trwających remontów odczujemy już za kilka miesięcy.

ool

a kiedy Al.Kijowską zaczną remontować ?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.