Remont torów na trasie Żywiec - Węgierska Górka. Zastępcze autobusy zamiast pociągów

Czytaj dalej
Fot. arc
Jacek Drost

Remont torów na trasie Żywiec - Węgierska Górka. Zastępcze autobusy zamiast pociągów

Jacek Drost

Za 35 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odnawiają linię na odcinku Żywiec - Węgierska Górka. Efektem inwestycji będzie m.in. lepsza obsługa pasażerów na trzech przystankach.

Ze względu na remont, we wtorek 7 sierpnia 2018 pomiędzy Żywcem a Zwardoniem będzie funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Jak poinformował Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., prace na odcinku Żywiec - Węgierska Górka umożliwią sprawniejszy i szybszy przejazd pociągów, z prędkością 100 km na godz. Prace obejmą odnowienie 8 km toru wraz z siecią trakcyjną.

Na trzech przystankach (Radziechowy Wieprz, Cięcina Dolna i Cięcina) zostaną przebudowane perony, które będą wyposażone w wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Będą one dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Nowe oświetlenie peronów, dojść oraz oznakowanie przystanków osobowych zapewni z kolei większy komfort i bezpieczeństwo podróżnym. Dzięki inwestycji zwiększy się również poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

W dalszej części:

  • Ile przejazdów będzie mieć nową nawierzchnię
  • Do kiedy będą jeździć zastępcze autobusy
  • Ile warte są prace
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.