(PA)

RIO i część radnych nadal kwestionuje "receptę" na ratunek grudziądzkiego szpitala

Kilkuset milionowe długi szpitala są głównym punktem zapalnym przy opiniowaniu przez państwowe organy dokumentów finansowych miasta: budżetu i Wieloletniej Fot. archiwum GP Kilkuset milionowe długi szpitala są głównym punktem zapalnym przy opiniowaniu przez państwowe organy dokumentów finansowych miasta: budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej
(PA)

Regionalna Izba Obrachunkowa nie uwzględniła odwołania władz Grudziądza od negatywnej opinii dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019 - 2039. Prezydent Maciej Glamowski: - Nie zgadzamy się do końca ze stanowiskiem RIO. Izba nadal ma wątpliwości co do realności wdrożenia w życie programu naprawczego szpitala.

Uchwalenie WPF - obok budżetu na 2019 - było jednym z punktów środowej sesji. Włodarz Grudziądza rekomendował, by przyjąć uchwałę w sprawie WPF z poprawką, która zakłada pokrycie w stu procentach straty szpitala za 2018 rok. Taka też była jedna z wielu sugestii RIO. - Nie znamy jeszcze dokładnej kwoty, ale szacujemy ją na poziomie 45-47 milionów złotych - mówi Maciej Glamowski.

Izba sceptycznie ocenia szanse na naprawę sytuacji szpitala w ciągu najbliższych 11 miesięcy, skoro nie udało się to mimo prób podejmowanych od kilku lat. Wątpliwości składu RIO wzbudza również możliwość pozyskania przez szpital zaplanowanego kredytu restrukturyzacyjnego w wysokości 190 mln zł.

Co dalej? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(PA)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.