Robotyka, jak to działa? FabLab przybliża dzieciom nowe technologie

Czytaj dalej
Junior Media

Robotyka, jak to działa? FabLab przybliża dzieciom nowe technologie

Junior Media

#SuperRodzice wiedzą wszystko o nowych technologiach. I wiedzą jak wykorzystać możliwości współczesnej techniki i jak nauczyć dzieci mądrego korzystania z nich. A czy #SuperRodzice wiedzą jak działają roboty? Zobaczcie!

Jeszcze całkiem niedawno wydawało się nam, że programowanie to zajęcie wyłącznie dla specjalistów, programistów. Dziś kodowanie wkracza do podstawy programowej szkół podstawowych jako niezbędny element cyfrowej edukacji. To co dla dorosłych jest nowością technologiczna dla dzieci jest naturalne – internet, gry, urządzenia mobilne. Dzieci aktywnie korzystają z nowych technologii – są one obecne niemal na każdym kroku ich życia. Nauka kodowania i programowania już od najmłodszych lat pomaga kształcić umiejętność logicznego myślenia oraz precyzyjnego formułowania myśli.
Dlaczego warto uczyć się programowania od najmłodszych lat? Czym jest robotyka? Dlaczego roboty są przydatne w edukacji? Jak samodzielnie uczyć dzieci programowania? Obaczcie trzeci odcinek cyklu #SuperRodzice - robotyka, jak to działa?

Cykl #SuperRodzice powstał w ramach Junior Media, edukacyjnego projektu Polska Press Grupy oraz przy współpracy z Fundacją Orange.

Zobacz poprzednie odcinki:
Czy można wydrukować dom?
Ploter laserowy – czy to boli?

Junior Media

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.