„Różaniec do granic” połączył w modlitwie milion Polaków

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Mateusiak
Łukasz Bobek

„Różaniec do granic” połączył w modlitwie milion Polaków

Łukasz Bobek

Akcja od morza do Tatr - ludzie modlili się m.in. na Kasprowym i nad samym morzem.

Na granicach, ale także w kościołach i domach milion Polaków - jak szacuje TVP Info - odmówiło w sobotę różaniec. - To największe wydarzenie modlitewne w Europie po Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku - mówił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Jak podkreślił, zainteresowanie „Różańcem do granic” przerosło oczekiwania organizatorów - Fundacji „Solo Dios Basta”, czyli osób świeckich. Wierni zebrali się w ponad 300 kościołach na granicach Polski. O godz. 14 odmówiono modlitwę różańcową w intencji pokoju.

Podhale

Kilka tysięcy osób w sobotę modliło się na granicy Polski i Słowacji. Górale różaniec odmawiali m.in. na Rysach, Kasprowym Wierchu, Giewoncie, ale także w sanktuarium maryjnym w Ludźmierzu, gdzie z wiernymi modlił się metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Czytaj więcej:

 • Ilu wiernych zgromadziło się w Piwnicznej-Zdroju?
 • Dlaczego akcja wzbudziła kontrowersje?
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Łukasz Bobek

Dziennikarz zakopiańskiej redakcji Gazety Krakowskiej od 2006 roku. Opisuję to co dzieje się w Zakopanem i okolicach, a także w Tatrach, Gorcach, Pieninach. W moim tekstach znajdziecie Państwo to co aktualnie dzieje się w regionie - zarówno informacje smutne, ale i te, które rozweselają. 


 


Tematy, które są dla mnie ważne to m.in: 


  • wypadki w Tatrach 

 • ochrony przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym

 • turystyka w Zakopanem 

 • górale i góraszczyzna


Regularnie wracam do tematy budowy nowej zakopianki do Zakopanego. To temat istotny zarówno dla miejscowych mieszkańców, jak i dla turystów. Oto jeden z ostatnich moich artykułów na ten temat: 


Nowa zakopianka. Tunel pod Luboniem Małym gotowy. Trwają testy systemów


Pisze także o ważnych miejscach/firmach dla całego Podhala wokół których czasami dzieją się dziwne rzeczy. Ostatni przykład: Konflikt pod Kotelnicą Białczańską. Ludzie zablokowali część parkingu przy wyciągu


Życie czasami przynosi także dramatyczne zdarzenia, z którymi zmagają się mieszkańcy Podhala, a my jako dziennikarze musimy je opisywać. Tak jak w przypadku niszczycielskich żywiołów: 


Podhale. Trwa wielkie sprzątanie po ulewie. Wszyscy chcą pomagać poszkodowanym


Lubię pisać o ludziach z pasją, którzy coś tworzą, czymś się odznaczają, mają nietypową pasję i tą pasją potrafią zarażać innych. Kontakt z takmi osobami daje mi dużo satysfakcji i jest motorem napędowym do dalszej pracy. Jak choćby twórcy ludow:  Zakopane. Rzeźbią, haftują, malują. Twórcy ludowi z całego kraju pokazują swoją pracę


 


 

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Jak

ustalono, że było to dokładnie milion osób?

Katarzyna

Na Orawie modlilismy sie na Krowiarkach pod szczytem Babiej Góty ,gdzie przeiega granica państwa,pod obeliskiem poświęconym JPII, mieszkancy Zubrzycy odmawiali rózaniec na Ochlipowie goście ze Słowacji modlili sie na drogach bocznych w Sylcu. /To przy tej drodze pracował jako junak ,przed drugą wojną świtową Karol Wojtyła./Na tym krótkim odcinku granicy modliło sie ponad tysiąc osób z całej Polski o czym swiadczyły tablice rejestracyjne autobusów.Jednak najwięcej modlących się było w Jabłonce Chyżnem..

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.