Rozpoczyna się Festiwal Grudziądzka Wiosna Teatralna

Czytaj dalej
Fot. CK Teatr
Daniel Dreyer

Rozpoczyna się Festiwal Grudziądzka Wiosna Teatralna

Daniel Dreyer

Festiwal Grudziądzka Wiosna Teatralna startuje już w sobotę. Spektaklem Teatru Polskiego. Zobaczymy m.in. Joannę Trzepiecińską.

W spektaklu „Wszędzie jest wyspa Tu” obok Joanny Trzepiecińskiej występują równie świetne: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Magdalena Smalara (reżyserująca ten spektakl), Natalia Sikora i Katarzyna Dąbrowska.

Panie będą śpiewały oraz recytowały wiersze autorstwa Wisławy Szymborskiej. Ten spektakl jest rodzajem hołdu jaki reżyserka składa noblistce. W opisie przedstawienia czytamy m.in.: „Widowisko utrzymane jest w klasycznej formie, skupionej na przekazaniu sensów, ukrytych w wersach poezji Szymborskiej. Na „wyspie Tu” znajduje się sofa, stolik, maszyna do pisania, krzesło. W tej przestrzeni rezydują cztery postaci kobiece. Ich głosy prowadzą rozbitków przez historię życia, zapisaną w słowach. (...) Trzech muzyków tworzy na żywo aranżacje (...)”.

Pierwszy spektakl festiwalu Grudziądzka Wiosna Teatralna zapowiada się bardzo ciekawie.

„Wszędzie jest wyspa Tu” obejrzymy 12 marca o g. 19 w teatrze. Bilety po 80 i 70 zł.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.