Arkadiusz Nauka

Ruda Śląska: Inwestor oceanarium myśli o wsparciu finansowym od miasta?

Afrykarium we Wrocławiu kosztowało 250 mln zł. To w Rudzie Śląskiej ma być dwa razy droższe Fot. arc Afrykarium we Wrocławiu kosztowało 250 mln zł. To w Rudzie Śląskiej ma być dwa razy droższe
Arkadiusz Nauka

Firma PFI Global chce zbudować na Śląsku oceanarium. Inwestor jest mocno zainteresowany działką w Rudzie Śląskiej, ale do wyjaśnienia są jeszcze pewne kwestie, głównie finansowe. Czyli poważne.

Do końca lipca potrwa konkurs na wybór inwestora do zagospodarowania nieruchomości położonych w Rudzie Śląskiej przy ul. 1 maja. Termin przetargu się przesuwa, a inwestor odpowiada wymijająco.

Władze miasta chcą, aby na 14-hektarowej działce w dzielnicy Czarny Las, położonej przy budowanym łączniku między autostradą A4 a DTŚ, , powstała inwestycja z zakresu tzw. przemysłu czasu wolnego. Może tu powstać oceanarium, bowiem jedynym podmiotem, który zgłosił chęć inwestycji, jest grupa kapitałowa PFI Global, znana z budowy wrocławskiego Afrykarium. Przetarg na wybór inwestora miał potrwać do 19 czerwca, ale spółka PFI wyraziła wątpliwości, co do pewnych zapisów regulaminu konkursu. Z tego powodu przetarg został przedłużony do końca lipca.

- Mogę potwierdzić zainteresowanie ze strony firmy PFI. Jednocześnie muszę podkreślić, że te zapytania i wnioski ze strony oferenta to sytuacja zupełnie normalna, która może jedynie ułatwić przejrzystość dalszego postępowania - uspokaja Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Z tego, co udało nam się ustalić, spółka PFI chciałaby m.in. aby miasto dołożyło się do inwestycji. Władze nie chcą się na to zgodzić.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.