Marek Weckwerth

Ruszyły remonty na autostradach A2 i A4. Jazda jedną jezdnią

Ruszyły remonty na autostradach A2 i A4. Jazda jedną jezdnią Fot. GDDKiA
Marek Weckwerth

Kierowców podróżujących autostradami przez województwa wielkopolskie i opolskie prosi się o uważną jazdę. Za sprawą prowadzonych remontów zmieniona jest organizacja ruchu. Pojazdy korzystają z jednej jezdni w obu kierunkach.

Do końca czerwca potrwają prace i utrudnienia na A2 w woj. wielkopolskim pomiędzy węzłami Konin Wschód a Koło. Remontowana jest nawierzchnia kolejnego, ponad 10-kilometrowego odcinka autostrady. Ruch poprowadzony jest jedną jezdnią w obu kierunkach, a prędkość ograniczona.

Z kolei w woj. opolskim rozpoczyna się remont północnej jezdni autostrady A4 (kierunek do Wrocławia) pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice. Prace na odcinku o długości ok. 14,5 km podzielono na dwa etapy. Pierwszy rusza dziś i potrwa do 28 czerwca.

Które odcinki autostrad przechodzą remonty? Gdzie czekają utrudnienia na kierowców? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.