Janusz Bobrek

Rytro. Dwóch chętnych do rządzenia najmniejszą gminą

Władysław Wnętrzak i Jan Kotarba na sesjach Rady Gminy Rytro siedzą obok siebie. Teraz zmierzą się w wyborach Fot. Janusz Bobrek Władysław Wnętrzak i Jan Kotarba na sesjach Rady Gminy Rytro siedzą obok siebie. Teraz zmierzą się w wyborach
Janusz Bobrek

Komitet wyborczy Odpowiedzialny Samorząd, który cztery lata temu wprowadził do rady gminy większość swoich przedstawicieli, teraz chce mieć swojego wójta. Z piastującym piątą kadencję Władysławem Wnętrzakiem zmierzy się Jan Kotarba. Rytro jest jedną z nielicznych gmin na Sądecczyźnie, gdzie wójt czy burmistrz nie wprowadził do rady przeważającej liczby swoich ludzi. Efekt to m.in. dwukrotny brak udzielenia rządzącemu absolutorium. Radni obniżyli też wójtowi uposażenie o ponad 3 tys. zł.

Wójt i radni na noże

Radni z Odpowiedzialnego Samorządu, którym lideruje Tomasz Kulig mają odmienną wizję rozwoju Rytra niż wójt Wnętrzak. Ostatnio kwestią sporu stał się remont i rozbudowa szkoły podstawowej czy kwestia budowania centrum kultury z urzędem gminy.

W ciągu ponad trzech lat kadencji takich sprzecznych wizji było wiele, wiele też było dyskusji podczas sesji budżetowych, w jaki sposób powinna się rozwijać najmniejsza gmina na Sądecczyźnie, czyli Rytro.

Czytaj więcej:

 • Dlaczego wójt i radni są w konflikcie?
 • Czy obecny wójt stanie do wyborów?
 • Jaki jest rozkład sił politycznych w Rytrze?

 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Bobrek

Dziennikarz „Gazety Krakowskiej” i portalu naszemiasto.pl od 2018 roku (od 2020 do 2023 kierownik nowosądeckiego oddziału Polska Press), wcześniej reporter i wydawca w RDN Nowy Sącz (2017) oraz zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz portalu sądeczanin.info, miesięcznika „Sądeczanin” (2011-2017). Z wykształcenia historyk literatury, autor książek popularnonaukowych (m.in. „Wizje zagłady w literaturze”) i tysięcy zdjęć (Facebook: Janusz Bobrek Fotoreporter). Na co dzień zajmuje się pisaniem artykułów o lokalnej polityce, tematach społecznych (m.in. interwencje) i kulturalnych. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.