Rządzący lekceważą gruźlicę. Problem z podwyższonymi normami zatrudnienia pielęgniarek

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Dorota Stec-Fus

Rządzący lekceważą gruźlicę. Problem z podwyższonymi normami zatrudnienia pielęgniarek

Dorota Stec-Fus

Zdrowie. Jeśli normy zatrudnienia dla szpitala w Jaroszowcu nie zostaną obniżone, zacznie on ustawiać prątkujących pacjentów w kolejkach.

- Rząd powinien coś postanowić. Jeśli uzna, że kończymy walkę z gruźlicą - to ku radości personelu przestawimy się np. na rehabilitację pulmunologiczną lub prowadzenie ZOL-u. Jeśli chce, byśmy nadal leczyli prątkujących pacjentów, niech przestanie nam rzucać kłody pod nogi! - Krzysztof Grzesik, dyrektor Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu k. Olkusza, najwyraźniej nie ma już sił do potyczek z urzędnikami i niedostosowanymi do specyfiki placówki przepisami. - Przecież zwalczanie tej groźnej choroby to nie mój, lecz społeczny interes! - denerwuje się.

W 2016 roku szpital w Jaroszowcu stoczył batalię, o umieszczenie go w sieci szpitali, mających gwarancje finansowania. Gdyby utrzymała się pierwsza koncepcja i placówka znalazłaby się poza nią, prowadzenie dotychczasowej działalności nie byłoby tutaj możliwe.

W dalszej części tekstu:

  • Jak szpitale radzą sobie z obowiązującymi od stycznia podwyższonymi normami zatrudniania pielęgniarek?
  • Ile osób w Małopolsce zapada rocznie na gruźlicę?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Stec-Fus

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.