Katarzyna Ponikowska

Są miliony na "Most Duchów". Mieszkańcy mają jednak ważniejsze pytanie

Kładka ma mieć kształt wstęgi łączącej brzegi na wysokości murów Muzeum Auschwitz i Parku Pojednania Narodów Fot. Wizualizacja. UM Oświęicm Kładka ma mieć kształt wstęgi łączącej brzegi na wysokości murów Muzeum Auschwitz i Parku Pojednania Narodów
Katarzyna Ponikowska

Prawie 11 mln dofinansowania unijnego dla pięciu projektów dotyczących dziedzictwa regionalnego trafi do Małopolski zachodniej. Większość z tej kwoty „zgarnął” Oświęcim na budowę kładki dla pieszych nad Sołą.

Projekt kładki nad Sołą w Oświęcimiu autorstwa Jarosława Kozakiewicza od lat budzi kontrowersje. Jak przekonują oświęcimianie o wiele bardziej potrzebny jest most dla samochodów.

- Komu ta kładka ma służyć, zresztą już trzecia na Sole przy dwóch istniejących mostach? Może turystom, którzy do Oświęcimia przyjadą raz w życiu. My tu żyjemy na co dzień i potrzebujemy normalnej przeprawy dla aut mówi Magdalena Żółtyz Oświęcimia.

Ile milionów jest potrzebnych na inwestycje? Co Oświęcimianie woleliby zamiast kładki? Co jeszcze powstanie w ramach projektów? O tym w dalszej części tekstu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Ponikowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.