Są plany rozbudowy Collegium Medicum w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Paweł Kaniak

Są plany rozbudowy Collegium Medicum w Bydgoszczy

Paweł Kaniak

Collegium Medicum w Bydgoszczy ma być rozbudowane. Przez prawie cały październik można oglądać pomysły architektów na nową uczelnianą bazę.

Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rozstrzygnęło „Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno - urbanistycznej rozbudowy bazy naukowo-dydaktycznej UMK w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy i przeniesienie autorskich praw majątkowych do niej na zamawiającego”.

Recepta na problemy lokalowe Collegium Medicum w Bydgoszczy

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawienie planów na zagospodarowanie obszaru pomiędzy ulicami: A. Jurasza, Al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, M. Curie - Skłodowskiej i Al. Powstańców Wielkopolskich. W tej okolicy znajdują się już obiekty CM oraz Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza. Celem konkursu było stworzenie koncepcji bazy naukowo - dydaktycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i opracowanie zagospodarowania terenu wraz z częścią parkową.

- Zaproponowane w konkursie koncepcje miały zawierać unikalne i nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz eksponować prestiżowe przeznaczenie obiektów a zaprojektowane i wybudowane w przyszłości na ich podstawie budynki tworzyć spójną zabudowę z istniejącymi obiektami - informuje Agnieszka Milik z Działu Promocji i Informacji Collegium Medicum. - Zwycięskie plany będą inspiracją dla przyszłych prac projektowych zmierzających do uzyskania pozwolenia na budowę obiektów, których powstanie jest niezbędne z uwagi na problemy lokalowe z jakimi od kilku lat zmaga się Collegium Medicum UMK - dodaje Agnieszka Milik.

Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu >>>

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kaniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.