Daniel Dreyer

Sąd: - Szpital w Grudziądzu może chronić sponsorów

Sąd: - Szpital w Grudziądzu może chronić sponsorów Fot. archiwum
Daniel Dreyer

Lecznica nie musi ujawniać, kto zapłacił za galę w teatrze - uznał sąd. - Odwołamy się od wyroku - zapowiadają działacze Nowoczesnej.

Wciąż „czkawką” odbija się gala, którą z okazji 160. rocznicy narodzin i 100. rocznicy śmierci dra Władysława Biegańskiego zorganizował w maju grudziądzki szpital. Dr Biegański jest patronem lecznicy.

Przypomnijmy: w uroczystości w teatrze uczestniczyło 440 osób, obok VIP-ów i załogi szpitala, około stu pacjentów. Atrakcją był koncert Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego.

Chcą znać szczegóły

Dyrektor szpitala Marek Nowak, od początku zapewniał, że z kasy zadłużonej po uszy lecznicy na organizację wydarzenia nie wydano ani złotówki, a wszystkie koszty pokryli sponsorzy. Szczegółów ujawniać nie chciał.

Jaki był koszt gali i skąd szpital miał na to pieniądze? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.