Robert Gąsiorek

Sąd: urzędnik znęcał się nad psami. Jednak odpowiedzialności uniknie

Psy z pozbawionej światła piwnicy uwolnili inspektorzy z OTOZ Animals. Zwierzaki co najmniej trzy tygodnie spędziły w pomieszczeniu, którego nie sprzątał Fot. Robert Gąsiorek Psy z pozbawionej światła piwnicy uwolnili inspektorzy z OTOZ Animals. Zwierzaki co najmniej trzy tygodnie spędziły w pomieszczeniu, którego nie sprzątał odpowiedzialny za to pracownik
Robert Gąsiorek

Jeden z pracowników gminy Wojnicz znęcał się nad bezdomnymi zwierzakami, a jego zwierzchnik nie dopełniał swoich obowiązków. W rezultacie czworonogi przetrzymywane były w skandalicznych warunkach. Sąd Okręgowy w Tarnowie warunkowo umorzył jednak postępowanie karne w stosunku do obydwu na roczny okres próby.

O niedoli zwierzaków głośno zrobiło się w maju 2016 roku, po interwencji działaczy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Tarnowie. Przeprowadzono ją po anonimowym zgłoszeniu o tym, że w piwnicy należącego do samorządu budynku w parku Dąbskich w Wojniczu, w strasznych warunkach przebywają bezdomne psy.

W dalszej części tekstu:

 • jaki był wyrok sądu
 • zmiany w urzędzie
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.