Robert Gąsiorek

Sąd: urzędnik znęcał się nad psami. Jednak odpowiedzialności uniknie

Psy z pozbawionej światła piwnicy uwolnili inspektorzy z OTOZ Animals. Zwierzaki co najmniej trzy tygodnie spędziły w pomieszczeniu, którego nie sprzątał Fot. Robert Gąsiorek Psy z pozbawionej światła piwnicy uwolnili inspektorzy z OTOZ Animals. Zwierzaki co najmniej trzy tygodnie spędziły w pomieszczeniu, którego nie sprzątał odpowiedzialny za to pracownik
Robert Gąsiorek

Jeden z pracowników gminy Wojnicz znęcał się nad bezdomnymi zwierzakami, a jego zwierzchnik nie dopełniał swoich obowiązków. W rezultacie czworonogi przetrzymywane były w skandalicznych warunkach. Sąd Okręgowy w Tarnowie warunkowo umorzył jednak postępowanie karne w stosunku do obydwu na roczny okres próby.

O niedoli zwierzaków głośno zrobiło się w maju 2016 roku, po interwencji działaczy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Tarnowie. Przeprowadzono ją po anonimowym zgłoszeniu o tym, że w piwnicy należącego do samorządu budynku w parku Dąbskich w Wojniczu, w strasznych warunkach przebywają bezdomne psy.

W dalszej części tekstu:

 • jaki był wyrok sądu
 • zmiany w urzędzie
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Ponadto piszę o różnych problemach lokalnej społeczności oraz ciekawych osobach pochodzących z Tarnowa i okolic. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Staram się w moich tekstach przedstawiać sprawy w sposób rzetelny i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Nie jestem obojętny na ludzką krzywdę. Prywatnie interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.