Sądeccy przedsiębiorcy ślą apel do ministra. Chcą dobrych warunków dla rozwoju regionu

Czytaj dalej
Fot. Tatiana Biela
Tatiana Biela

Sądeccy przedsiębiorcy ślą apel do ministra. Chcą dobrych warunków dla rozwoju regionu

Tatiana Biela

Sądeccy przedsiębiorcy spotkali się z ministrem Jerzym Kwiecińskim. Wystosowali do niego apel, bo chcą lepszych warunków dla rozwoju lokalnej gospodarki oraz większej dostępności komunikacyjnej.

Celem spotkania w ramach Komisji Wspólnej Samorządu Terytorialnego i Samorządów Gospodarczych dla Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza było przedstawienie ministrowi kluczowych problemów, z jakimi boryka się środowisko sądeckich przedsiębiorców.

Mowa tutaj o niekorzystnych dla aktywności gospodarczej przepisach prawno - administracyjnych, braku młodzieży zdolnej do wykonywania zawodu, marnotrawieniu wiedzy i doświadczeń przedsiębiorców, ale przede wszystkim o wykluczeniu komunikacyjnym regionu sądeckiego.

- Choć Sądecczyzna słynie w całej Polsce z ponadprzeciętnej aktywności gospodarczej jej mieszkańców, to paradoksalnie jesteśmy praktycznie odcięci od reszty kraju oraz od południa Europy - podkreśla Paweł Kukla, prezes Sądeckiej Izby Gospodarczej.

Hamulec dla rozwoju

Prezes SIG-u uważa, że fatalna dostępność komunikacyjna regionu stanowi i będzie stanowić poważny czynnik hamujący rozwój gospodarczy Sądecczyzny. Wyraża również obawę, że lokalni przedsiębiorcy, zniechęceni brakiem rozwiązań komunikacyjnych, będą wyprowadzać swoją produkcję z regionu.

Czytaj więcej:

 • Dlaczego połączenie regionu z resztą Małopolski to tak duży problem?
 • Cisza w sprawie Sądeczanki

 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tatiana Biela

Dziennikarka „Gazety Krakowskiej” i portalu naszemiasto.pl od 2018 roku, wcześniej dziennikarka i reporterka m.in. w "Dobrym Tygodniku Sądeckim" i Naszej Telewizji Sądeckiej. Z wykształcenia etnolog i antropolog kulturowy, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętą tematyką lokalną, szczególnie interesują mnie tematy społeczne i kulturalne. Lubię wychodzić z aparatem w teren, by na bieżąco śledzić zmiany  zarówno w Nowym Sączu, jak i w całym regionie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.