Tatiana Biela

Sądeczanie będą mieć nowy park

Amfiteatr pomieści 4 tys. widzów. - To więcej niż słynny obiekt w Opolu - mówi Wojciech Piech, zastępca prezydenta miasta Fot. urząd miasta Amfiteatr pomieści 4 tys. widzów. - To więcej niż słynny obiekt w Opolu - mówi Wojciech Piech, zastępca prezydenta miasta
Tatiana Biela

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na oczekiwaną przez sądeczan odnowę Parku Strzeleckiego. Inwestycja ta kosztować będzie około 53 mln zł. Prace mają zostać zakończone najpóźniej do listopada 2020 roku.

Wojciech Piech, zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza, podkreśla, że rewitalizacja Parku Strzeleckiego to inwestycja o dużym znaczeniu nie tylko dla samego miasta, ale także subregionu i województwa.

- Dzięki temu przedsięwzięciu możliwa będzie realizacja imprez i projektów, nawet o znaczeniu ogólnopolskim, na które dotychczas nie było w mieście miejsca - mówi Piech i dodaje, że odnowiony Park Strzelecki stanowić będzie znakomitą wizytówkę promującą Sącz w całej Małopolsce.

Na razie ratusz szuka wykonawcy, który najpóźniej do końca listopada 2020 roku zrealizuje bardzo szeroki zakres prac. - Chcielibyśmy, żeby sądeczanie mogli korzystać z wszystkich parkowych atrakcji już w lecie 2020 roku - zapowiada zastępca prezydenta.

W dalszej części tekstu:

 • kiedy sądeczanie będą mogli korzystać z nowego parku?
 • ile kosztować będzie inwestycja?
 • co w parku będzie się znajdować
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tatiana Biela

Dziennikarka „Gazety Krakowskiej” i portalu naszemiasto.pl od 2018 roku, wcześniej dziennikarka i reporterka m.in. w "Dobrym Tygodniku Sądeckim" i Naszej Telewizji Sądeckiej. Z wykształcenia etnolog i antropolog kulturowy, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętą tematyką lokalną, szczególnie interesują mnie tematy społeczne i kulturalne. Lubię wychodzić z aparatem w teren, by na bieżąco śledzić zmiany  zarówno w Nowym Sączu, jak i w całym regionie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.