Schejbal grając w „Szpilkach na Giewoncie” irytowała górali. Teraz chce im gotować!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Mateusiak
Tomasz Mateusiak

Schejbal grając w „Szpilkach na Giewoncie” irytowała górali. Teraz chce im gotować!

Tomasz Mateusiak

Dworzec Tatrzański - pierwszy zakopiański dom kultury, w którym przed wojną występowała m.in. Helena Modrzejewska, znów został otwarty dla gości. W zabytkowym gmachu stojącym przy Krupówkach restaurację i klub muzyczny otworzyła znana polska aktorka Magdalena Schejbal. Poprowadzi lokal wraz z partnerem życiowym - zakopiańczykiem - Sławomirem Ziębą-Drzymalskim.

Dworzec Tatrzański to murowany budynek znajdujący się przy ulicy Krupówki 12. Wbrew swojej nazwie nigdy nie był dworcem kolejowym, bo stacja kolejowa w Zakopanem znajduje się w innej części miasta.

Miał być sklep...

Przed wojną mieściło się tu kasyno, czytelnia i klubokawiarnia. W latach 90. gmach przez długi czas stał pusty i zapuszczony, ale po 2000 roku zaczął tu działać klub muzyczny. Lokal o nazwie „Dworzec Tatrzański” gościł koncerty gwiazd muzyki alternatywnej, znanych dj-ów, były tu organizowane odczyty i prelekcje prowadzone przez pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego i Muzeum Tatrzańskiego. W 2016 roku lokal został jednak zamknięty po konflikcie jego właściciela Michała Pietrzaka z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, właścicielem budynku dworca.

Mówiło się wówczas, że tym samym Dworzec po wielu latach przestanie pełnić rolę miejsca spotkań i kultury. Pierwsze pogłoski mówiły bowiem o tym, że w budynku powstanie sklep sportowy.

W Budynku Dworca Tatrzańskiego będzie teraz prowadzić restaurację i klub muzyczny znana polska aktorka Magda Schejbal
Łukasz Kowalski Magdalena Schejbal wraca pod Giewont Otwiera tu lokal

Aktorka restauratorką

Dziś już wiemy, że tak się na szczęście nie stało. W czasie długiego weekendu majowego w Dworcu Tatrzańskim ponownie ruszyła klubokawiarnia, czyli lokal o nazwie „Dworzec”. Jego właścicielami jest znana polska celebrytka Magdalena Schejbal i jej partner życiowy Sławomir Zięba z pochodzenia zakopiańczyk.

Magda Schejbal związana jest z góralami nie tylko przez wspólne z nimi występy oraz przez osobę jej partnera, ale też przez jedną z najbardziej pamiętnych ról. Chodzi o serial „Szpilki na Giewoncie”, który pokochali widzowie, mimo że górale mocno go krytykowali za pokazywanie ich przez scenarzystów w „krzywym zwierciadle”.

Zięba wie, jak na tym zarobić

Dlaczego aktorka wraz z partnerem zdecydowali się wejść w biznes gastronomiczny. Jak tłumaczą, zrobili to, bo kochają Zakopane i nie chcieli, by miejsce tak kultowe i ważne dla miasta jak „Dworzec Tatrzański” zamieniło się w sklep. Dlatego postanowili sami prowadzić ten lokal, tworząc w nim miks restauracji z dobrym jedzeniem, klub muzyczny i kawiarnię, gdzie będą mogły odbywać się liczne wernisaże czy odczyty.

Z pozoru wydawać by się mogło, że pani Magda nie ma pojęcia o prowadzeniu lokalu gastronomicznego w górach. Tę wiedzę ma jednak jej partner: Sławek Zięba-Drzymalski. Ten co prawda sam nie prowadził nigdy restauracji, ale przez wiele lat taki lokal miał jego śp. tata. Od lat pub na Krupówkach prowadzi też brat pana Sławomira - Przemysław.

Inni celebryci też próbowali...

Schejbal to nie jedyna celebrytka, która zainwestowała w Zakopanem. Swoją dyskotekę miał tu swego czasu były piłkarz Tomasz Iwan, inny były reprezentant Polski Tomasz Frankowski ma w mieście pensjonat, natomiast w latach 90. aktorzy: Wojciech Malajkat, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Marek Kondrat mieli przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem restaurację - pub „Prohibicja”. Ta jednak... zbankrutowała.

Tomasz Mateusiak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.