Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Ścigany. Jak splatały się związki „Miśka” z Wisłą Kraków

Czytaj dalej
Artur Drożdżak

Ścigany. Jak splatały się związki „Miśka” z Wisłą Kraków

Artur Drożdżak

Wisła Kraków przeżywa najcięższe chwile w swej historii. I to nie za sprawą piłkarzy - ci akurat, pod wodzą nowego trenera, zaczęli świetnie grać - a działaczy. Reportaż w Superwizjerze TVN ukazał związki władz klubu z bandytami z bojówki Sharks. Wszyscy pytają też, jak to się stało, że lider kiboli „Misiek” wyjechał do Włoch tuż przed akcją policji wymierzoną w jego gang. Oto portret ściganego.

Paweł Michalski, ps. Misiek lub Gruby, przyszedł na świat w 1979 r. w Krakowie. Z młodszym bratem wychowywał się w robotniczej rodzinie, w której ważną rolę pełniła w babcia. Mają jeszcze siostrę o rok młodszą od Pawła, która mieszka we Włoszech, gdzie założyła swoją rodzinę.

W pewnym momencie Misiek, chłopak po zawodówce, stał się liderem kiboli Wisły Kraków - słynnych Sharksów, czyli Rekinów.

Ścigany. Jak splatały się związki „Miśka” z Wisłą Kraków

Średniego wzrostu, krótko ostrzyżony, odstające uszy, wada zgryzu. Amantem filmowym nie jest, ale lubi ubierać się w markowe ciuchy. Chyba że ubiera podkoszulek ze zdjęciem rekina, niczym z filmu „Szczęki”.

O tym, że wyrósł na przywódcę pseudokibiców Wisły, zdecydowała jego nieustępliwość i charyzma.

Na starych filmach ze stadionowych zadym widać, jak pierwszy rzuca się w wir walki i na lewo i prawo rozdaje ciosy. Z tamtych burzliwych czasów ma na nogach blizny po ranach ciętych, tatuaż na lewym ramieniu z wizerunkiem Wisły Kraków i kłopoty z prawym barkiem, którym nie zaradziła nawet operacja.

Znaleźli przywódcę

W1993 roku jako 14-latek był już znany wśród kiboli. W tamtym czasie Wisła przegrała 0:6 mecz z Legią i spadła do drugiej ligi. Wielu kibiców odwróciło się wówczas od stadionowych ulubieńców.

„Szalikowcy” byli bardzo związani z klubem, interesowali się piłką. Większość starszyzny uznała, że jak się robi takie wały na boisku, to oni nie chodzą na mecze. Na trybunach została zgraja małolatów, którymi nie miał kto pokierować. Zaczęli sami się organizować i szybko uznali „Miśka” za swojego lidera.

Jak Misiek stał się szefem "Sharksów"? Jakie inne przestępstwa popełnił Paweł Michalski? Gdzie może się ukrywać? O tym w dalszej części tekstu

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.