Ścigany. Jak splatały się związki „Miśka” z Wisłą Kraków

Czytaj dalej
Artur Drożdżak

Ścigany. Jak splatały się związki „Miśka” z Wisłą Kraków

Artur Drożdżak

Wisła Kraków przeżywa najcięższe chwile w swej historii. I to nie za sprawą piłkarzy - ci akurat, pod wodzą nowego trenera, zaczęli świetnie grać - a działaczy. Reportaż w Superwizjerze TVN ukazał związki władz klubu z bandytami z bojówki Sharks. Wszyscy pytają też, jak to się stało, że lider kiboli „Misiek” wyjechał do Włoch tuż przed akcją policji wymierzoną w jego gang. Oto portret ściganego.

Paweł Michalski, ps. Misiek lub Gruby, przyszedł na świat w 1979 r. w Krakowie. Z młodszym bratem wychowywał się w robotniczej rodzinie, w której ważną rolę pełniła w babcia. Mają jeszcze siostrę o rok młodszą od Pawła, która mieszka we Włoszech, gdzie założyła swoją rodzinę.

W pewnym momencie Misiek, chłopak po zawodówce, stał się liderem kiboli Wisły Kraków - słynnych Sharksów, czyli Rekinów.

Ścigany. Jak splatały się związki „Miśka” z Wisłą Kraków

Średniego wzrostu, krótko ostrzyżony, odstające uszy, wada zgryzu. Amantem filmowym nie jest, ale lubi ubierać się w markowe ciuchy. Chyba że ubiera podkoszulek ze zdjęciem rekina, niczym z filmu „Szczęki”.

O tym, że wyrósł na przywódcę pseudokibiców Wisły, zdecydowała jego nieustępliwość i charyzma.

Na starych filmach ze stadionowych zadym widać, jak pierwszy rzuca się w wir walki i na lewo i prawo rozdaje ciosy. Z tamtych burzliwych czasów ma na nogach blizny po ranach ciętych, tatuaż na lewym ramieniu z wizerunkiem Wisły Kraków i kłopoty z prawym barkiem, którym nie zaradziła nawet operacja.

Znaleźli przywódcę

W1993 roku jako 14-latek był już znany wśród kiboli. W tamtym czasie Wisła przegrała 0:6 mecz z Legią i spadła do drugiej ligi. Wielu kibiców odwróciło się wówczas od stadionowych ulubieńców.

„Szalikowcy” byli bardzo związani z klubem, interesowali się piłką. Większość starszyzny uznała, że jak się robi takie wały na boisku, to oni nie chodzą na mecze. Na trybunach została zgraja małolatów, którymi nie miał kto pokierować. Zaczęli sami się organizować i szybko uznali „Miśka” za swojego lidera.

Jak Misiek stał się szefem "Sharksów"? Jakie inne przestępstwa popełnił Paweł Michalski? Gdzie może się ukrywać? O tym w dalszej części tekstu

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.