Serialowy "Wiedźmin" bez Andrzeja Sapkowskiego

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Paweł Gzyl

Serialowy "Wiedźmin" bez Andrzeja Sapkowskiego

Paweł Gzyl

Andrzej Sapkowski nie chce pracować przy serialu o Wiedźminie. Na fotelu reżysera zasiądzie Tomasz Bagiński.

Wreszcie ruszyły prace nad amerykańskim serialem realizowanym na podstawie powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego o „Wiedźminie”. Jest już gotowy scenariusz pilotażowego odcinka.

Wszystko zaczęło się trzy lata temu. W Hollywood pojawił się wówczas pomysł nakręcenia kinowego widowiska z Wiedźminem w roli głównej. Obraz miały wyprodukować dwie firmy - polska Platige Films i amerykańska Sean Daniel Company. Scenariusz na podstawie opowiadań z tomów „Ostatnie życzenie” i „Mniejsze zło” miała napisać Tania St. John. Na reżysera wyznaczono Polaka - Tomasza Bagińskiego, autora nominowanej do Oscara animacji „Katedra”. Premierę planowano na 2017 rok. Do realizacji pomysłu ostatecznie jednak nie doszło.

W dalszej części tekstu:

 • jak według Bagińskiego ma wyglądać serial?
 • jaką opinię o powstającym serialu ma Sapkowski
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

TacioTomcio

Czekam z niecierpliwością i oby tylko wszystko wyszło jak należy. Może i lepie, że polscy aktorzy nie będą grać, jakoś tak nie widzę żadnych godnych kandydatów. Na opinie Sapkowskiego nie ma co patrzeć, podobna historia miała miejsce w przypadku gdy, też się odżegnywał, ba nawet obraźliwe komentował historię i wykonanie CD Projekt RED, co prawda potem żałował że sprzedał prawa za określoną kwotę a nie chciał udziału procentowego który mu proponowano, ot człowiek ma swoje podejście i raczej nie uznaje innej formy niż książki co nie jest samo w sobie złe bo książki napisał zacne.

x

Tak właśnie sobie myślałem, kiedy wreszcie pojawi się ten serial... Netflix milczy, Bagiński milczy, legend polskich nie ma więc teoretycznie jest zajęty ale nic się nie pokazuje. Nie ma nawet informacji o aktorach grających role... skoro prace dopiero ruszają, to zobaczymy to niestety dopiero za 2 lata minimum :(

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.