Siedem inicjatyw dostało zielone światło od wójta

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Zarzycki
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Siedem inicjatyw dostało zielone światło od wójta

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

60 tys. zł przeznaczy gmina Chojnice na inicjatywy lokalne. Akceptacje komisji i wójta Zbigniewa Szczepańskiego zyskało osiem projektów.

Czas na złożenie wniosków był do końca marca. W kwietniu zajęła się nimi trzyosobowa komisja, na czele której stanął zastępca wójta Piotr Stanke. Ocenili oni wszystkie wnioski i zarekomendowali do realizacji osiem z nich. Najwięcej punktów zyskał projekt tablic informacyjnych w Charzykowach. Dwa wnioski nie uzyskały minimum punktowego. Były to powstanie ogródka zdrowia w Lichnowach oraz doposażenie placu zabaw w Krojantach.

Komisji spodobały się natomiast inne pomysły i do wykonania zarekomendowała te, które przekroczyły pułap 20 punktów (minimum punktowe). Oprócz wspomnianych tablic informacyjnych w Charzykowach (2 tys. zł) w Klosnowie za 5 tys. zł. powstania wiata do spotkań dla mieszkańców. Stowarzyszenie pszczelarzy zbuduje sobie za 5 tys. zł. trutowisko, za 10 tys. zł. zostanie rozbudowany plac zabaw w Charzykowach. Na place zabaw postawiono też w Funce (8 tys. zł) i Powałkach (10 tys. zł.). W Ostrowitem zmodernizowane zostaną trybuny na stadionie (5 tys. zł). Najdroższą inwestycję - 15 tys. zł - będzie rewitalizacja terenów zielonych pod użytecznością publiczną w Moszczenicy.

W budżecie przeznaczono na to 60 tys. zł. Rok temu na ten konkurs gminny wpłynęło siedem wniosków. Gmina wówczas przygotowała połowę mniej pieniędzy - 30 tys. zł. Otrzymały je trzy miejscowości na literę K - Klosnowo, Krojanty i Kłodawa.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.