Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Artur Drożdżak

Skok na kantorowca z Gorlic. Broń palna, gangsterzy i obława

Po napadzie właściciel kantoru od razu zadzwonił po pomoc. Rozpoczęła się policyjna obława, ale znaleziono tylko samochód sprawców Fot. Janusz Wójtowicz Po napadzie właściciel kantoru od razu zadzwonił po pomoc. Rozpoczęła się policyjna obława, ale znaleziono tylko samochód sprawców
Artur Drożdżak

Robert kumplom zdradził, o której godzinie i gdzie pod Gorlicami pojawi się właściciel kantoru z gotówką. Uzbrojeni dwaj bandyci pojechali, by dokonać skoku z bronią palną. Dopiero teraz, 15 lat od tych wydarzeń, jest sądowy finał sprawy.

Kantorowiec do dziś pamięta tamten dzień 13 maja 2003 r. W dalszym ciągu prowadzi kantor więc, by nie wywoływać dodatkowego stresu nazwiemy go imieniem Marek.

- Teraz wiem, że muszę liczyć na siebie, więc mam broń dla samobrony. To nauczka z tamtego zdarzenia - opowiada.

Zgodnie z pewną praktyką prowadził interesy ze znajomym właścicielem kantoru z Nowego Sącza i sprzedawał mu waluty po atrakcyjnej cenie. W celu transakcji spotykali się na stacji benzynowych między Sączem, a Gorlicami.

Spotkanie w Siołkowej

Dzień przed opisywanym tu napadem 12 maja, Robert, czyli pracownik kantoru z Sącza wskazał inne miejsce na wymianę pieniędzy i zaproponował zatoczkę przy głównej drodze w Siołkowej, kilka kilometrów od miejsca, w którym zwyczajowo spotykało się dwóch właścicieli kantorów.

Marek przystał na tę zmianę. Robert się pojawił w imieniu szefa, doszło do wymiany pieniędzy i umówili się, że być może następnego dnia dojdzie do kolejnej transakcji. Kantorowiec w Gorlic faktycznie 13 maja zatelefonował do Sącza. W kantorze słuchawkę podniósł Robert.

Obaj sprawcy napadu mieli na głowach kominiarki, a jeden z nich przy sobie broń palną

Sąd Okręgowy w Krakowie

Czytaj więcej:

 • Ludzie od „Pyzy”
 • Uniewinnieni i  jeden winny
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.