Słynne czworaczki mają już 10 lat! Co się u nich zmieniło?

Czytaj dalej
Fot. Bogumił Storch/archiwum rodzinne
Bogumił Storch

Słynne czworaczki mają już 10 lat! Co się u nich zmieniło?

Bogumił Storch

W sobotę minie cała dekada od narodzin słynnego rodzeństwa z Andrychowa. Dzisiaj w ratuszu ugości ich burmistrz, a my sprawdzamy, co się u nich przez te lata zmieniło.

Gdy się urodziły, było o nich głośno w całej Polsce. Jeszcze zanim trafiły z porodówki do domu, zdążyły pojawić się na okładkach kolorowych gazet, a nawet w telewizyjnym „Teleexpresie”. Były atrakcją, bo czworaczki rodzą się w Małopolsce średnio raz na dekadę.

Dziś życie andrychowskich czworaczków jest już całkiem normalne. Jutro, w sobotę 9 grudnia, skończą 10 lat i dopiero teraz dociera do nich, że kiedyś były pierwszymi andrychowskimi celebrytami.

Martynka, Marysia, Joasia i Patryk jeszcze dziś, na zaproszenie ratusza, spotkają się z burmistrzem Tomaszem Żakiem w jego gabinecie.

- Jak byłyśmy mniejsi, to ci wszyscy ważni ludzie do nas sami przychodzili, a teraz my musimy chodzić do nich. Chyba traktują nas już jak dorosłych - śmieje się Patryk, jedyny wśród czworaczków chłopak, który jest wyraźnie niższy i drobniejszy od sióstr.

W dalszej części tekstu:

 • różne osobowości czworaczków
 • ciasno ale radośnie
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.