Aleksandra Pasis

Słynne „jajo” wróci na plac Stycznia w Grudziądzu? Jest taka szansa

Słynne „jajo” wróci na plac Stycznia w Grudziądzu? Jest taka szansa Fot. Piotr Bilski/archiwum
Aleksandra Pasis

Budynek byłej dyspozytorni z lat 80 i 90.-tych nazwany „jajem” był jednym z kultowych elementów miejskiej architektury przy al. 23 Stycznia. Czy wróci jego prototyp? Wnioskują o to grudziądzanie.

Mieszkańcy wykazali się kreatywnością i aktywnością. W ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego złożono kilkadziesiąt projektów. Teraz trwa ich weryfikacja.

Grudziądzanie chcą działać na rzecz swoich osiedli, ale również i miasta. Wykazali się pomysłami na ciekawe inwestycje. Chcą też podejmować inicjatywy związane z promocją zdrowego trybu życia.

- Wpłynęło 85 wniosków, z czego 30 dotyczy zadań ogólnomiejskich - podsumowuje Małgorzata Sadowska - Rodziewicz, naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

W ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego złożono kilkadziesiąt projektów. Teraz trwa ich weryfikacja. Jakie to projekty? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.