Smecz towarzyski. Ekoterror: „Projekt polityki ekologicznej państwa 2030”.

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Przemysław Franczak

Smecz towarzyski. Ekoterror: „Projekt polityki ekologicznej państwa 2030”.

Przemysław Franczak

Jeśli szukacie lektury, która zmrozi wam krew w żyłach i wytrąci ze strefy komfortu, która sprawi, że poczujecie się tak, jakbyście szukali nocą bezpieczników w ciemnej piwnicy w czasie burzy, a właśnie wyładowują wam się baterie w latarce, lektury, która wywoła strach i chęć natychmiastowego schowania się pod kołdrę, to olejcie Stephena Kinga i sięgnijcie po „Projekt polityki ekologicznej państwa 2030”.

To niezwykły, napisany przez autorów z Ministerstwa Środowiska horror non-fiction o skutkach zmian klimatycznych. Język może trochę drętwy, ale zaręczam - z wrażenia wyskoczycie z butów i skulicie się w kącie. Na 123 stronach odmalowane są wizje zagrożeń i katastrof, które mogą dotknąć Polskę już w najbliższych latach. Od tej chwili zaczniecie ziewać na hollywoodzkich filmach, w których zapadają się Nowe Jorki, tsunami zalewają miasta, a od Nowej Szkocji po Kalifornię rozciąga się wieczna zmarzlina. Powodzie, susze, nawałnice, pożary lasów, huragany, trąby powietrzne, wahania temperatur, osuwiska (z tymi ostatnimi największy problem ma mieć Małopolska) - wszystko w darmowym abonamencie od natury do 2030 roku. A to dopiero początek.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Przemysław Franczak

Życie, wszechświat i cała reszta. Wydawca, autor felietonów: społeczno-polityczno-kulturalnego "Smecza towarzyskiego" oraz sportowego "Sporty bez filtra". Korespondent Polska Press Grupy z siedmiu igrzysk olimpijskich.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.