Smecz towarzyski. Polityczna wojna z drzewami

Czytaj dalej
Przemysław Franczak

Smecz towarzyski. Polityczna wojna z drzewami

Przemysław Franczak

Podobno nasze dzieci będą pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją, ale gdybyście szukali dla nich czegoś konkretnego, z gwarancją długoletniego zatrudnienia, to poza informatyką warto rozważyć jeszcze szkołę zawodową o specjalności operator maszyn leśnych. PiS, jeśli wierzyć sondażom, pociągnie jeszcze długo, a lubią w nim zapach i dźwięk pił spalinowych o poranku. Znów postawiono na nogi ekologów, tym razem pomysłem wprowadzenia przepisów ułatwiających wycinkę przydrożnych drzew. Roboty dla drwali raczej nie zabraknie.

Jeśli więc akurat jesteście w trasie, to na zapas napatrzcie się na malownicze polskie drogi, bo za rok mogą być już tylko polskie.

Nowe regulacje miałyby ułatwić modernizację dróg - obowiązujące przepisy rzeczywiście bywają obstrukcyjne - co samo w sobie nie brzmi tak przerażająco. Jednak przykład z Lex Szyszko i wycinaniem w nieprzytomnym widzie wszystkiego, co się nie rusza, był nauczką, z której wypadałoby wyciągnąć jakieś, nawet ubogie, wnioski. Drugi argument, na który powołują się pomysłodawcy, to względy bezpieczeństwa. I to one de facto stają się osią dyskusji o sensie zmian. Łatwo bowiem w tym przypadku odwołać się do emocji i epatować statystykami - w 2017 roku aż 376 osób zginęło w wypadkach drogowych po zderzeniu z drzewem.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Przemysław Franczak

Sport, wszechświat i cała reszta. Autor felietonów: społeczno-polityczno-kulturalnego "Smecza towarzyskiego" w Gazecie Krakowskiej oraz sportowego "Sporty bez filtra" w Dzienniku Polskim. Korespondent Polska Press Grupy z sześciu ostatnich igrzysk olimpijskich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.