Smecz towarzyski. Polska Fundacja Narodowa stała się dostarczycielem bezpłatnej rozrywki

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Przemysław Franczak

Smecz towarzyski. Polska Fundacja Narodowa stała się dostarczycielem bezpłatnej rozrywki

Przemysław Franczak

Polska Fundacja Narodowa dość nieoczekiwanie stała się dostarczycielem bezpłatnej rozrywki i istotnej dla zdrowia każdego codziennej porcji śmiechu. Pozycja „Ucha prezesa” chwieje się jak mleczny ząb u siedmiolatka.

Instytucja powołana do promocji Polski w świecie promocją Polski w świecie nie jest specjalnie zainteresowana i szczęśliwie zatrzymała się na rozbawianiu krajowej widowni. W efektownych skeczach - budżet ma w końcu niczego sobie - prezentuje ojczyznę taką, jaką wszyscy sobie zawistnie wyobrażamy: ojczyznę instytucjonalnego chaosu, partyjniactwa, kolesiostwa, ideologicznego zaczadzenia, niskich urzędniczych kompetencji.

Być może nie ma przypadku w tym, że wiceprezesem PFN jest człowiek, który ongiś szefował równie kabaretowej organizacji Reduta Dobrego Imienia. Znanej między innymi ze stworzenia aplikacji Rycerz, mającej służyć do walki o dobre imię Polski w internecie, co samo w sobie brzmi tak niedorzecznie, że aż zabawnie. Sami więc widzicie, trudno zarzucić obu instytucjom brak troski o podtrzymanie w narodzie i w polityce barejowskiego ducha. Tu dostrzegalne jest wręcz silne pragnienie rozszerzania rezerwuaru tegoż.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Przemysław Franczak

Sport, wszechświat i cała reszta. Autor felietonów: społeczno-polityczno-kulturalnego "Smecza towarzyskiego" w Gazecie Krakowskiej oraz sportowego "Sporty bez filtra" w Dzienniku Polskim. Korespondent Polska Press Grupy z sześciu ostatnich igrzysk olimpijskich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.