Śmierć już przegoniła na drogach regionu to, co zrobiła w ubiegłym roku

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Marek Weckwerth

Śmierć już przegoniła na drogach regionu to, co zrobiła w ubiegłym roku

Marek Weckwerth

Do końca listopada na naszych drogach zginęło 151 osób. To dokładnie tyle ile w całym ubiegłym roku. A pierwszy weekend grudnia przyniósł dwie kolejne ofiary śmiertelne.

Podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy, wylicza dokładnie: - Do 30 listopada tego roku wydarzyły się 854 wypadki, zabitych zostało 151 osób, a rannych 917. Odnotowaliśmy też 24 tysiące 919 kolizji.

Porównanie tej statystyki do analogicznego okresu roku ubiegłego dowodzi jednego: wtedy mieliśmy aż o 14 zabitych mniej (137 ofiar śmiertelnych). Więcej za to o 64 było rannych (981). Gdyby zaś porównać liczbę wypadków to w tym roku 854, a w ubiegłym 855.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.