Andrzej Skórka

Sorys chowa prezydenckie aspiracje i ustępuje Ciepieli

Stanisław Sorys (z lewej) nie bierze już pod uwagę rywalizacji z Romanem Ciepielą ( z prawej) Stanisław Sorys (z lewej) nie bierze już pod uwagę rywalizacji z Romanem Ciepielą ( z prawej)
Andrzej Skórka

Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys jednak nie będzie walczył jesienią o najważniejszy fotel w Tarnowie. Jego priorytetem jest sejmik.

Lidera tarnowskich ludowców, jako potencjalnego kandydata na sternika Tarnowa wskazał ponad rok temu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Najbardziej zainteresowany od tego pomysłu długo się nie dystansował.

Na łamach „Gazety Krakowskiej” Stanisław Sorys przyznawał, że wystartuje, pod warunkiem, jeśli zostanie wspólnym kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej.

Dziś twierdzi, że taka deklaracja padła na etapie, kiedy nie było wiadomo, czy ograniczenie do dwukadencyjności szefów samorządów będzie obowiązywało wstecz, czy dopiero w przyszłości.

 • Jakie są powody wycofania kandydatury Sorysa?
 • kto może ubiegać się o fotel prezydenta?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Skórka

Jestem kierownikiem redakcji Gazety Krakowskiej w Tarnowie oraz redaktorem portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moja ulubiona tematyka to tarnowska lokalna polityka oraz historia Tarnowa i regionu. Interesują mnie ponadto zagadnienia dotyczące rozwoju Tarnowa oraz jego znaczenia w subregionie. Sport to kolejna z dziedzin pozostających w orbicie moich zainteresowań, a w szczególności żużel. Lubię rozmowy z ciekawymi ludźmi, zwłaszcza zaś z tarnowianami, którzy przed laty opuścili miasto, a dziś są jego ambasadorami na świecie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.