(DXC)

Spółkę mieszkaniową czeka przeprowadzka

Blok Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu. Blok Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu.
(DXC)

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu kupiło część dawnej siedziby Energi. Wiosną ruszy przenoszenie biur.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami kupuje część nieruchomości grupy Energa, która znajduje się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Przypomnijmy, że do stycznia 2014 r. działo tam m.in. Biuro Obsługi Klienta Energi. - W ramach transakcji nabywana jest część kompleksu budynków frontowych - informuje Zenon Różycki, szef MPGN.

Prezes miejskiej spółki zasłaniając się tajemnicą handlową nie chce podać ceny zakupu obiektów, twierdzi jednak, że to był dobry interes.

- Cena wynikająca z ponad rocznego procesu postępowania przetargowego i negocjacji została znacznie ograniczona - podkreśla szef MPGN. I dodaje, że pieniądze na zakup nieruchomości pochodzą z wypracowanych przez spółkę oszczędności. - Od kilku lat przygotowywaliśmy się na zmianę siedziby, co wiązało się z gromadzeniem środków finansowych na ten cel.

Powierzchnia użytkowa nieruchomości przy Skłodowskiej-Curie wynosi ponad 3 tysiące m kw. Stan techniczny jest dobry. Trwa projektowanie adaptacji pomieszczeń. Przeniesienie pierwszych biur planowane jest wiosną przyszłego roku. Kolejne przenoszone będą „sukcesywnie”.

Obecnie MPGN działa w parterowych budynkach znajdujących się w podwórzu przy ulicy Mickiewicza. Dlaczego szefostwo spółki zdecydowało, że konieczna jest wyprowadzka?

M.in. dlatego, że w obecnych lokalach administracji jest za ciasno. Rozbudowa nie wchodziła w grę, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że docelowo w miejscu „starej” siedziby miejskiej spółki będzie przebiegać droga łącząca ulice: Kosynierów Gdyńskich i Mickiewicza.- Zajmowanie niewielkich pomieszczeń utrudnia codzienne funkcjonowanie spółki, szczególnie przy obsłudze klientów, którzy czują brak intymności przy załatwianiu swoich spraw - dodaje szef MPGN.

W nowej siedzibie miejsca będzie więcej, co umożliwi m.in. organizowanie tam zebrań wspólnot mieszkaniowych. W MPGN poza kupnem nowej siedziby rozważano także wynajem lub postawienie budynku. Zdaniem prezesa spółki wybrany wariant jest „najbardziej optymalny”. Po przeprowadzce na ul. Skłodowskiej-Curie, budynki MPGN przy ul. Mickiewicza zostaną przeznaczone pod wynajem.

(DXC)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.