Spotkanie z kulturą w okresie świątecznym

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
(tb)

Spotkanie z kulturą w okresie świątecznym

(tb)

Podpowiadamy, które miejsca będą czynne w najbliższe dni.

W Horzycy wolne mają już od niedzieli. Najbliższy spektakl - rozśpiewana „Noc w kosmosie”, odbędzie się dopiero w przyszłą środę, 30 grudnia. To samo przedstawienie obejrzą widzowie podczas sylwestrowego wieczoru.

Podobnie jest w przypadku Impresaryjnego Teatru Muzycznego. Z tą różnicą, że po świątecznej przerwie teatralna scena ożyje tu nieco szybciej, bo w niedzielę.

Na 27 grudnia zaplanowano spektakl dla dzieci „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”. W sylwestra instytucja proponuje podróż w świat muzyki - od czasów baroku po przeboje z repertuaru Edith Piaf i The Doors. Wystąpią Anna Werecka i Lena Ledoff.

Kino? Zarówno Cinema City przy Czerwonej Drodze, jak i w Centrum Handlowym Toruń Plaza dziś są nieczynne. Seanse wrócą w piątek. - 25 grudnia pierwszy seans rozpocznie się dopiero o godz. 15. W sobotę kino otwarte będzie w standardowych godzinach pracy - informują Anna Cybulska oraz Wojciech Radomski, menedżerowie z Cinema City.

W kinie „Centrum” w CSW pierwszych pokazów („Stare grzechy mają długie cienie” i „Córki dancingu”) można wyczekiwać dopiero w niedzielę.

- CSW będzie nieczynne w święta, ale zapraszamy zainteresowanych już w niedzielę - mówi Katarzyna Toczko, rzecznik CSW. - Nasze wystawy będzie można oglądać również w sylwestra w godzinach od 10 do 14. Polecamy szczególnej uwadze prace Jarosława Kozłowskiego, dwa cykle fotograficzne Bryana Adamsa i „Za ścianą”, na której prezentujemy prace z naszej kolekcji.

W Galerii Sztuki „Wozownia” spotkanie ze sztuką będzie można przeżyć już w drugi dzień świąt. W sobotę placówka będzie czynna od godz. 11. Tylko do 3 stycznia można w niej oglądać zdjęcia Pawła Maciaka „Fotografia materii”, a także wybór prac Urszuli Kluz-Knopek zatytułowany „Wiosennie”.

Muzeum Okręgowe zaprasza do zwiedzania od soboty. Czynny będzie też jego najmłodszy oddział - Muzeum Piernika. Placówki muzealne będą otwarte też w sylwestra.

Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w święta będzie zamknięte.

Autor: (tb)

(tb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.