Małgorzata Oberlan

Sprawa pobicia studentów UMK z Turcji i Albanii trafiła do Sądu Okręgowego w Toruniu

Wczoraj w sądzie stawiło się dwóch oskarżonych: Dawid W. z adwokat Kornelią Czyżniewską i Sławomir K. (w swetrze). Fot. Grzegorz Olkowski Wczoraj w sądzie stawiło się dwóch oskarżonych: Dawid W. z adwokat Kornelią Czyżniewską i Sławomir K. (w swetrze).
Małgorzata Oberlan

Oskarżonych o pobicie cudzoziemców na Bydgoskim Przedmieściu jest czterech młodych mężczyzn. Nie przyznają się do winy. Mówią, że się tylko bronili.

Do bójki doszło 17 czerwca 2016 roku nad ranem. Dwie grupy - Polacy oraz studenci UMK z Turcji i Albanii - spotkały się u zbiegu ulic Mickiewicza i Sienkiewicza. Wszyscy poprzedniego wieczora oglądali mecz piłkarski Polska-Niemcy (0:0), rozgrywany na Mistrzostwach Europy. Z tym, że w momencie spotkania cudzoziemcy byli trzeźwi, a Polacy - wręcz przeciwnie. W ich krwi buzował jeszcze alkohol...

Prokurator: bili i kopali

- Dominika Sz., Patryka S., Sławomira K. i Dawida W. oskarżamy o udział w pobiciu sześciu obcokrajowców. Pięciu Turków i jednego Albańczyka bili i kopali, wskutek czego jeden z pokrzywdzonych doznał wstrząśnienia mózgu, a pozostali obrażeń ciała powyżej dni siedmiu. Zaatakowali oskarżeni, a cudzoziemcy się bronili. Dowodzimy, że do pobicia doszło na tle narodowościowym - mówi prokurator Krzysztof Lipiński z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.

Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Toruniu osobiście stawiło się tylko dwóch oskarżonych: Dawid W. (w garniturze) i Sławomir K. (w sweterku). Zabrakło Patryka S., który jest za granicą i informował o tym wcześniej, oraz Dominika Sz., który został aresztowany w innej sprawie, prowadzonej przez Prokuraturę Toruń Wschód. Jakiej?

- Dominik Sz. usłyszał zarzut uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami amfetaminy. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - informuje prokurator Tomasz Sobczak.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.