Starostowie z PiS gotowi by przejąć władzę w Wadowicach i Oświęcimiu

Czytaj dalej
Fot. Bogumił Storch
Bogumił Storch

Starostowie z PiS gotowi by przejąć władzę w Wadowicach i Oświęcimiu

Bogumił Storch

W Oświęcimiu i Wadowicach starostowie powiatowi, członkowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają, że chcą wygrać z urzędującymi tam szefami miast. Z kolei w Chrzanowie o fotel burmistrza będzie stałał się wicestarosta. W innych miastach Małopolski Zachodniej też już pojawili się pierwsi kandydaci.

Starosta wadowicki i działacz PiS Bartosz Kaliński (35 lat), ma być kandydatem na burmistrza Wadowic, którym jest obecnie 40- letni Mateusz Klinowski. Podobna sytuacja jest w Oświęcimiu, tu jednak zmierzą się ze sobą starsi i bardziej doświadczeni w polityce i samorządzie rywale.

Starosta oświęcimski Zbigniew Starzec (56 lat), także działacz PiS, zmierzy się z prezydentam Januszem Chwierutem (53 lata), popieranym wcześniej przez Platformę Obywatelską, byłym posłem tej partii. W Chrzanowie o fotel burmistrza będzie ubiegał się wicestarosta chrzanowski Krzysztof Kasperek.

Na politycznej scenie tych miast mogą jednak zamieszać osoby do tej pory niezaangażowane w politykę. W Oświęcimiu pada nazwisko Leszka Pierzchały, znanego tu społecznika.

Czytaj więcej:

 • Partia Kukiz’15 też zapewnia, że kogoś wystawi. Kogo?
 • Kto powalczy w regionie?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.