Stary Sącz. Gospodarne mieszczanki założyły koło i odświeżają dawne kulinarne receptury

Czytaj dalej
Tatiana Biela

Stary Sącz. Gospodarne mieszczanki założyły koło i odświeżają dawne kulinarne receptury

Tatiana Biela

Choć termin gospodyni kojarzy się zwykle z mieszkankami wsi, przedsiębiorcze mieszczanki ze Starego Sącza też się nim posługują. Założyły stowarzyszenie i nazwały je Kołem Gospodyń Miejskich. Dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi amatorami gotowania

Upał, tłok, głośna muzyka dobiegająca z każdej strony. Uczestnicy 8. edycji Lachowskiej Michy wędrują pomiędzy ustawionymi na starosądeckim rynku stoiskami próbując smakołyków regionalnej kuchni. I choć żaden wystawca nie może narzekać na brak zainteresowania zgłodniałych gości, stoisko Starosądeckiego Koła Gospodyń Miejskich przeżywa prawdziwe oblężenie, a przygotowane przez nie regionalne produkty szybko znajdują zadowolonych nabywców.

- To tradycyjne potrawy przygotowane po nowemu - tłumaczą zadowolone gospodynie miejskie pakując klientom kolejną porcję lokalnych smakołyków własnego wyrobu.

Gospodynie z miasta

Anna Nalepa, prezeska starosądeckiego Koła Gospodyń Miejskich (KGM), wspomina jak rodził się pomysł na założenie takiej organizacji.

- To była spontaniczna decyzja kilku zaprzyjaźnionych kobiet, które chciały zrobić coś dla siebie i innych pań - wspomina.

Czytaj więcej:

 • W Starym Sączu nie brakuje różnych ofert spędzenia wolnego czasu, miejskie gospodynie postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć dobry powód do wyjścia z domu...
 • Warsztaty dla gospodyń
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Tatiana Biela

Dziennikarka „Gazety Krakowskiej” i portalu naszemiasto.pl od 2018 roku, wcześniej dziennikarka i reporterka m.in. w "Dobrym Tygodniku Sądeckim" i Naszej Telewizji Sądeckiej. Z wykształcenia etnolog i antropolog kulturowy, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętą tematyką lokalną, szczególnie interesują mnie tematy społeczne i kulturalne. Lubię wychodzić z aparatem w teren, by na bieżąco śledzić zmiany  zarówno w Nowym Sączu, jak i w całym regionie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.