Paweł Michalczyk

Stracili zaufanie do wójta. Twierdzą, że nie stoi on po ich stronie w sprawie sądeczanki

Mieszkańcy Uszwi mają ciszę i spokój. Sądeczanka ma to zaburzyć. Ludzie złożyli skargę na wójta Sławomira Paterka. Fot. Paweł Michalczyk Mieszkańcy Uszwi mają ciszę i spokój. Sądeczanka ma to zaburzyć. Ludzie złożyli skargę na wójta Sławomira Paterka.
Paweł Michalczyk

77 osób podpisało się pod skargą na wójta gminy Gnojnik Sławomira Paterka. Ludzie zarzucają mu, że nie stoi po ich stronie w sprawie drogi szybkiego ruchu w kierunku Nowego Sącza. Zdaniem mieszkańców, wójt w rozmowach z GDDKiA zmienił ustalone z nimi wcześniej stanowisko.

Mieszkańcy powołują się na wypowiedź wójta z sesji, jaka miała miejsce 29 listopada: „większe poparcie ma wariant wschodni, mniejsze zachodni”. Tymczasem w połowie stycznia wójt w rozmowie z dziennikarzem Gazety Krakowskiej mówił, że w grę wchodzi tylko wariant brązowy, a więc zachodni. „Jest to kłamstwo i manipulacja ze strony wójta” - napisali w skardze.

Nie ufają wójtowi ani radzie

Ludzie stracili zaufanie nie tylko do wójta, ale i całej rady gminy. „Po co posiedzenia, po co głosowania, po co protokoły, po co rozmowy i dane nam nadzieje, skoro i tak nikt tego nie przestrzega” - czytamy dalej.

Zdaniem mieszkańców, Sławomir Paterek powinien zostać odsunięty od reprezentowania lokalnej społeczności w rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie sądeczanki. Chcą powołania na to stanowisko osoby bezstronnej, która „nie prezentuje swojego prywatnego interesu i zdania”.

Burzliwe posiedzenie komisji

W piątek w Urzędzie Gminy Gnojnik miało miejsce posiedzenie komisji rewizyjnej, m. in. w sprawie skargi na wójta. Obecna była grupa mieszkańców Uszwi.

Czytaj więcej i dowiedz się jakie są opinie mieszkańców o tak niespodziewanym obrocie sprawy. 

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.