Paweł Michalczyk

Strażacy idą po władzę. Chcą ugasić pożary w Bochni, Wierzchosławicach i Szczucinie

Krzysztof Kokoszka przez 14 lat kierował komendą PSP w Bochni. Teraz ma duże ambicje, aby zostać burmistrzem solnego miasta Fot. Paweł Michalczyk Krzysztof Kokoszka przez 14 lat kierował komendą PSP w Bochni. Teraz ma duże ambicje, aby zostać burmistrzem solnego miasta
Paweł Michalczyk

Co najmniej trzech byłych strażaków powalczy jesienią o najważniejsze fotele w lokalnym samorządzie. To Krzysztof Kokoszka w Bochni, Andrzej Mróz w Wierzchosławicach i Andrzej Gorzkowicz, który ponownie chce być burmistrzem Szczucina.

Krzysztof Kokoszka został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni. Do niedawna był komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej. W styczniu musiał przejść na emeryturę, ponieważ otrzymał od komendanta wojewódzkiego „propozycję nie do odrzucenia”. Powiedział o tym podczas oficjalnego pożegnania: - Jest mi żal rozstawać się z mundurem, ale kiedyś trzeba podjąć decyzję o odejściu, szczególnie gdy dostaje się propozycję nie do odrzucenia - mówił. Żeby było ciekawiej, Kokoszkę na zieloną trawkę wysłał komendant, który także jest z nadania PiS-u. Dziś kandydatura Kokoszki, który karierę zakończył w stopniu starszego brygadiera, wprawia w zmieszanie niektórych działaczy.

- Trochę to głupio wygląda. Najpierw mówią gościowi, żeby sobie poszedł, a teraz okazuje się, jaki on wspaniały. Według tej logiki, trzeba byłoby zdymisjonować komendanta wojewódzkiego, bo nie zna się na ludziach - mówi jeden z lokalnych polityków PiS.

„Bezpartyjny fachowiec”?

Krzysztof Kokoszka początkowo planował start do rady powiatu. Zmienił jednak zdanie po kilku spotkaniach z przedstawicielami bocheńskich struktur PiS. Ci zaproponowali mu kandydowanie na fotel burmistrza. Mimo, że Kokoszka składek w partii nie płaci.

Czytaj więcej i dowiedz się: 

 • jakie będą główne punkty programu Krzysztofa Kokoszki?
 • dlaczego gen. Andrzej Mróz, kandydat na wójta Wierzchosławic, zdecydował się na start z własnego komitetu wyborczego?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.