Świętuje swe powtórne narodziny, bo rok temu zapadła w... śpiączkę

Czytaj dalej
Fot. Krystyna Trzupek
Krystyna Trzupek

Świętuje swe powtórne narodziny, bo rok temu zapadła w... śpiączkę

Krystyna Trzupek

Dokładnie 15 grudnia Klaudia Piwowarczyk została potrącona na pasach w Wadowicach. Limanowskiej załodze RehStabu udało się obudzić dziewczynę. Te święta spędzi w domu

Pani Bożena leży z córką w jednej sali na szpitalnym oddziale ratunkowym w Wadowicach. Kobiety oddzielone są od siebie parawanem, za którego raz po raz dochodzą do 43-latki chaotyczne strzępy rozmów lekarzy. Pani Bożena wyłapuje z nich pojedyncze słowa, z których jednoznacznie wynika, że stan Klaudii jest krytyczny.

- Panie doktorze, co jest z moją córką? - kobieta, mimo bólu i poważnych obrażeń usiłuje się czegoś dowiedzieć. Odpowiedzi lekarzy są skąpe: Proszę pani, trzeba wierzyć...

Czerwony volkswagen

15 grudnia. Czwartek. Dochodzi godzina 18. Pani Bożena z córką i pieskiem Sisi na smyczy idą ulicą w Wadowicach. 20-letnia Klaudia śpieszy się na wykłady z nauki prawa jazdy. O prawku marzyła, odkąd tylko skończyła 18 lat. Kobiety zbliżają się do pasów. Ciężarówka z prawej strony zwalnia i zatrzymuje się. Obie wchodzą na pasy.

43-latka odwraca głowę i widzi czerwony volkswagen jadący prosto na nie. Chce jeszcze uciec, wyminąć auto, ale jest już za późno. Siła uderzenia jest tak wielka, że odrzuca 43-latkę z drogi na murawę. Córka nie ma tyle szczęścia. Z impetem upada na betonowy chodnik. Wkrótce zbiegają się ludzie. Jakiś policjant wracający ze służby organizuje pomoc, ktoś wzywa pogotowie.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Jaka była Klaudia przed wypadkiem?
 • Jak wygląda jej obecna rzeczywistość?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krystyna Trzupek

Krystyna Trzupek – Absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, diagnozy i terapii pedagogicznej i historii. Dziennikarka i felietonistka ,,Gazety Krakowskiej". Moją pasją jest fotografia i umiejętność ,,czytania między wierszami". Prywatnie jesieniara, uzależniona od aromatu świeżej kawy. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.