Szczoteczki nie trzeba moczyć

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Ewa Kurzyńska

Szczoteczki nie trzeba moczyć

Ewa Kurzyńska

Dzieciom pomagamy w szczotkowaniu zębów do ok. 7 urodzin. Możemy przestać, gdy nasza pociecha nauczy się pisać, wiązać buty.

Zdobycie takich umiejętności świadczy o dobrze rozwiniętej małej motoryce. Dziecko jest wówczas w stanie także samodzielnie, starannie umyć ząbki. O czym jeszcze warto pamiętać? Pilnujmy, by dziecko myło zęby nie rzadziej, niż dwa razy w ciągu dnia: rano i wieczorem (po kolacji). W ciągu dnia, po posiłkach, niech maluch przepłucze usta wodą.

Raz na trzy miesiące warto wymienić szczoteczkę. Częściej, gdy traci włosie lub odkształca się. Dla dzieci wskazana jest szczoteczka z miękkim włosiem (oznaczona np. jako “soft”).

Wybierz także dobrą pastę. Dla dzieci poniżej drugiego roku życia należy wybrać preparat bez fluoru lub pastę, która zwiera nie więcej niż 500 p. p. m. tego pierwiastka. Pasta dla dorosłych może być używana przez dziecko tylko wówczas, gdy pociecha umie już dobrze płukać usta. Zwykle ma to miejsce ok. 6-7 roku życia.

Na szczoteczkę nakładamy ilość pasty wielkości ziarnka zielonego groszku. Co ciekawe, szczoteczki nie moczymy, bo dzięki temu pasta będzie się mniej pienić i mycie będzie mogło trwać dłużej.

Ewa Kurzyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.