Szerszeń to też osa

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Szerszeń to też osa

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Czym są „Mikroskopijne gwiazdy”, co może nam powiedzieć DNA i jak wygląda życie komórek - na wykłady o tej tematyce wciąż jeszcze można się zapisywać. Już dziś kolejna „Noc Biologów”, którą organizuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

- W zajęciach może wziąć udział każdy, ale przy ich opisie znajduje się informacja, do których grup wiekowych są skierowane - mówi Sebastian Nowak z zespołu prasowego bydgoskiej uczelni. - Zachęcamy również do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego przy naszym uniwersytecie. Od godz. 8 do 13 będzie można zobaczyć, jak wygląda obrączkowanie ptaków i dowiedzieć się, po co się to robi. Na pytania odpowie Dawid Kilon, który jest koordynatorem ogólnopolskiej „Akcji Karmnik”.

Wykłady rozpoczną się o godz. 15. W zależności od ich rodzaju odbędą się na różnych wydziałach UKW. - Co roku „Noc Biologów” cieszy się ogromnym zainteresowaniem - uzupełnia Nowak. - Odwiedzają nas zarówno grupy zorganizowane, jak i pojedyncze osoby. To doskonała okazja, aby zobaczyć coś, co jest trudno dostępne na co dzień, jak np. praca z mikroskopem.

W tym roku największą popularnością cieszyły się zajęcia dotyczące różnic między pszczołami i osami, mikrobów oraz GMO. Już na początku tygodnia brakowało na nie wolnych miejsc.

Uczelnia spotkania dla mieszkańców organizuje co najmniej trzy razy do roku. W warsztatach można wziąć udział również podczas dni otwartych i „Bydgoskiego Festiwalu Nauki”.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.