Szpitalny Oddział Ratunkowy w Grudziądzu może zostać „sparaliżowany”

Czytaj dalej
Aleksandra Pasis

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Grudziądzu może zostać „sparaliżowany”

Aleksandra Pasis

Planowana przebudowa SOR-u jest związana z chybionym zadaniem ordynatora tego oddziału - zamiarem lokalizacji nowego tomografu. Ma on stanąć w pomieszczeniu z łóżkami intensywnego nadzoru medycznego. Sprawa trafiła do prokuratury.

Organy ścigania o sprawdzenie czy inwestycja planowana w grudziądzkim szpitalu jest zgodna z prawem poprosił dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Skierowaliśmy pismo z wnioskiem o sprawdzenie czy w działaniu osób decydujących o realizacji inwestycji na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Regionalnego Szpitala w Grudziądzu nie doszło do uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego związanego z naruszeniem zasad gospodarowania majątkiem placówki - mówi Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody.

W ocenie lekarzy, z którymi udało się porozmawiać „Pomorskiej”, plany dotyczące przebudowy SOR-u, którą zamierza przeprowadzić  dyrekcja szpitala, są „irracjonalne”.  Radni opozycji chcą odwołania dyrektora szpitala. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.