Paweł Gzyl

Szumowska chce opowiedzieć o budzącej się seksualności

Główne role „The Other Lamb” grają młode talenty z Zachodu: Raffey Cassidy (foto), Michiel Huisman oraz Denise Gough. Fot. Kino Świat Główne role „The Other Lamb” grają młode talenty z Zachodu: Raffey Cassidy (foto), Michiel Huisman oraz Denise Gough.
Paweł Gzyl

Krakowska reżyserka Małgorzata Szumowska ukończyła swój nowy film - „The Other Lamb”. Będzie miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, który rozpocznie się 5 września.

Małgorzata Szumowska jest jedną z najczęściej nagradzanych reżyserek polskiego kina na świecie. Wielkimi sukcesami festiwalowymi były jej dwa poprzednie filmy - „Body/Ciało” i „Twarz”. W sumie ma na swym koncie 22 nagrody i 43 nominacje. Teraz notuje kolejny sukces na międzynarodowej arenie.

Jej najnowszy film - „The Other Lamb” - swoją światową premierę będzie miał na festiwalu w Toronto - pierwszym i najważniejszym festiwalu filmowym Ameryki Północnej. Zostanie zaprezentowany obok takich produkcji, jak „Joker” z Joaquinem Phoenixem, „Ból i blask” w reżyserii Pedro Almodovara, „The Laundromat” Stevena Soderbergha czy „Ford v. Ferrari” z Chrstianem Balem i Mattem Damonem. Kanadyjski festiwal, na którym zadebiutuje produkcja, jest postrzegany jako platforma startowa dla obiecujących projektów, które zbierają później żniwo podczas sezonu nagród. Warto również wspomnieć, że to właśnie od Toronto rozpoczęła się oscarowa droga „Idy” Pawła Pawlikowskiego.

„The Other Lamb” to pierwszy film Szumowskiej zrealizowany poza granicami Polski w języku angielskim. Przy produkcji thrillera krakowska reżyserka współpracowała z autorami sukcesu oscarowego filmu „Whiplash” i kultowego hitu „Drive” - producentami Davidem Lancasterem i Stephanie Wilcox z Rumble Films.

Czytaj więcej:

 • Kto napisał scenariusz „The Other Lamb”?
 • Co jest tematem thrillera?
Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.