Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Katarzyna Gajdosz-Krzak

Taksówkarze chcą skarżyć uchwałę radnych. Nie godzą się, by przyklejać herb do karoserii

Andrzej Janowiec protestuje przeciw imiennym identyfikatorom dla taksówkarzy. - To naraża nas na niebezpieczeństwo - uważa Fot. Katarzyna Gajdosz-Krzak Andrzej Janowiec protestuje przeciw imiennym identyfikatorom dla taksówkarzy. - To naraża nas na niebezpieczeństwo - uważa
Katarzyna Gajdosz-Krzak

Sądeccy taksówkarze chcą wnieść skargę do sądu administracyjnego na uchwałę Rady Miasta sprzed dwóch miesięcy, która obliguje ich do imiennych identyfikatorów i stałych oznakowań taksówek. Zdaniem kierowców, nowe przepisy ograniczają swobodę działalności gospodarczej.

Andrzej Janowiec od 42 lat jest taksówkarzem w Nowym Sączu. Niedawno otrzymał z urzędu miasta informację, że musi do lipca oznakować swoją taksówkę zgodnie z nowymi wymogami. Uchwałę w sprawie dodatkowych oznaczeń taksówek osobowych rada miasta przyjęła 12 grudnia ubiegłego roku.

- Wynika z niej, że teraz zamiast naklejki z hologramem i numerem licencji, mam mieć w miejscu widocznym identyfikator, który oprócz numeru licencji będzie zawierał moje imię i nazwisko oraz zdjęcie. Władzom miasta udało się przeforsować coś, czemu sprzeciwiałem się już siedem lat temu - mówi Andrzej Janowiec.

W 2010 r. radni głosowali nad podobnym projektem uchwały. Chcieli, by taksówkarze mieli identyfikatory. - Wtedy już uważałem, że ujawnianie imion i nazwisk naraża taksówkarzy na niebezpieczeństwo. Klienci są różni. Ci, którzy korzystają z naszych usług nocą, bywają agresywni, wszczynają awantury. Teraz, znając nasze dane, mogą dotrzeć i do adresów naszych domów - obawia się Janowiec.

Radni przyjęli uchwałę przeszło dwa miesiące temu, ale on i tak zamierza złożyć skargę do sądu administracyjnego. Skarżyć postanowienie rady miasta chcą też inni taksówkarze, ale z uwagi na inne zapisy w uchwale.

W dalszej części tekstu:

 • dlaczego taksówkarze chcą zaskarżyć uchwałę?
 • jakie są argumenty kierowców taxi?
 • głos urzędników w kontrowersyjnej sprawie
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Gajdosz-Krzak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.