Robert Gąsiorek

Tarnów. Deweloper może budować domy koło parku. Mieszkańcy załamani

Deweloper zaczął już stawiać przepust nad potokiem Klikowskim. Mieszkańcy Piaskówki, którzy byli obecni na Komisji Rozwoju Miasta, chcą wstrzymać inwestycję Fot. Robert Gąsiorek Deweloper zaczął już stawiać przepust nad potokiem Klikowskim. Mieszkańcy Piaskówki, którzy byli obecni na Komisji Rozwoju Miasta, chcą wstrzymać inwestycję do czasu uchwalenia planu
Robert Gąsiorek

Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę tarnowskiej Rady Miejskiej, która blokowała deweloperowi budowę bliźniaczych domów obok parku Piaskówka. Inwestor już zapowiada rozpoczęcie odkładanej inwestycji, a mieszkańcy Piaskówki głośno przeciw temu protestują.

Niebawem między Parkiem Piaskówka a Potokiem Klikowskim przy ul. Kasprowicza mogą stanąć domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej. Deweloper zaczął już przygotowania do inwestycji - buduje nowy przepust nad potokiem.

- Tam powstanie droga do terenów, na których planuję wybudować domki jednorodzinne - przyznaje Marcin Mróz, deweloper, do którego należą tereny przy parku Piaskówka.

Mieszkańcy osiedla obok są załamani. Alarmują, że przez zabudowę bezpośredniego sąsiedztwa parku, miejsce to straci całkowicie urok i funkcję zielonych płuc Tarnowa.

- Mieszkamy tu od dziesięciu lat i od zawsze mówiono nam, że za potokiem jest otulina parku i nic tam nie można robić. Teraz się okazuje, że teren zostanie zniszczony dla zysku jednej osoby - kręci głową pan Piotr, który mieszka przy ul. Kisielewskiego.

To ostatnia ulica od strony miasta przed potokiem. O swoich obawach ludzie głośno mówili już w ubiegłym roku, gdy przygotowywano projekt planu zagospodarowani przestrzennego dla tych terenów.

Dokument zakładał budowę obiektów na 2,5-arowych działkach, wysokich na 12 metrów z płaskimi dachami. To zdaniem mieszkańców była prosta droga do utworzenia w tym miejscu osiedla budynków o zabudowie szeregowej.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • co wyniknęło z rozmów na ten temat podczas poprzedniej Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych?
 • jakie będą dalsze losy parku?
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Robert Gąsiorek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.